Již někdy ve čtvrtek věděly oba celky, že se nebude hrát na domácím hřišti Jindřichova, ale ve vesnici tři kilometry vzdálené. „Hřiště bylo připravené skvěle, trávník byl téměř bez chyby, jen to bylo hodně úzké a krátké, což nám nakonec i mělo sedět,“ uvedl trenér Chuchelné Miroslav Bedrunka.

Počasí bylo sice fotbalové a téměř by ho mohli závidět na nadcházejícím mistrovství světa v Africe, ale některým hráčům toto horko evidentně nesvědčilo i s ohledem na to, že ještě před několika dny byly teploty úplně jiné.

„To horko se na hráčích podepsalo, především se projevilo na Jakubovi Fichnovi, který už po pár desítkách minut sotva tahal nohy a naznačoval, že musí střídat,“ řekl trenér Bedrunka.

Možností ke skórování příliš nebylo a oba týmy se spíše přetahovaly, kdo ovládne střed hřiště. Největší šanci hostí v prvním poločase měl Gargoš, který pálil po zemi k tyči, ale brankář soupeře stihl jít na zem a pokus vyrazit na roh.

Ve druhém poločase na sebe nejvíce upozornil také střídající Stuchlík, který tečoval balon po zahrané standardní situaci těsně před brankářem a ten z posledních zbytků sil odvracel opět na roh.

Posledních patnáct minut patřilo především rozhodčímu, který odpískal nejprve penaltu proti Chuchelné, když brankář Anděl nedokázal při svém zákroku zasáhnout míč a pouze povalil domácího útočníka. V závěru utkání udělil rozhodčí tuto výhodu ještě také hostům. Kop proměnil s velkým přehledem Faika, který tak nakonec zajistil důležitý bod pro svůj tým.

„Remízu jsme chtěli, přijeli jsme si pro ni. Nebudu říkat, že by nám výhra nepomohla ještě více, ale musíme být rádi za to, že máme alespoň tento bod a stále nejsme v sestupovém pásmu,“ těší trenéra Bedrunku.

Jindřichov - Chuchelná 1:1 (0:0)
Branky: Dimitrov - Faika
Chuchelná: Anděl – Kotrč, Fojtík, Michalík (70. Lejnar), Štefek – Šrámek, Valenta, Fichna (25. Stuchlík), Koval (89. Kamrád) – Faika, Gargoš

Petr Večeřa