Zápas hraný na umělé trávě ve Vítkovicích začal náporem Klimkovic. Prvních dvacet minut měly převahu a dostaly Píšť pod tlak, z čehož vyplynula první branka. Přihrávku do šestnáctky nedokázali hostující obránci odvrátit a ke zcela volnému Švábíkovi nepřistoupili dostatečně rychle a důrazně. Ten je za to potrestal - 1:0.

I po tomto gólu tlak Klimkovic pokračoval a Píšť si musela poradit především s řadou velmi nepříjemných centrů, které však brankář Krajíček i s pomocí svých obránců odvracel. Po půlhodině se hra vyrovnala a své šance měla i Píšť.

Tu největší měl ve 40. minutě Melecký, který prokázal skvělý cit pro přihrávku a našel volného Smolku, jenž se velmi rychle otočil s míčem na noze a vyrovnal. „Tohle nám psychicky hodně pomohlo, gól do šatny nás utvrdil v tom, že s nimi můžeme hrát vyrovnanou partii. Dobře jsme věděli, že mají v nohách zápas s Darkovicemi a mohou se rychle unavit,“ řekl kapitán Píště Karel Moric.

A plány hostí se začaly vyvíjet velmi dobře hned v první minutě druhého poločasu, jelikož Melecký dokázal ze 30 metrů napálit míč tak prudce a přesně, že jej gólman soupeře neudržel a pouze jej vyrazil před Ďurinu, který tak poslal svůj tým do vedení.

Píšť se zatáhla a snažila se výsledek udržet, ale v 65. minutě nakonec přeci jen inkasovala. Brankář Krajíček si sice s prvním pokusem poradil a vyrazil ho na roh. Jenomže hned po jeho rozehrání hlavičkoval Majling a bylo vyrovnáno.

Zápas se pak odehrával převážně ve středu hřiště a z nudy vytrhl fanoušky jen Krupa, který trefil tyčku. Smolná poslední minuta však stála hosty všechny body, jelikož rozhodčí odpískal faul na hranici pokutového území a brankář Krajíček podcenil nebezpečí, které z této šance plynulo a nechal se Bačou obstřelit.

Zápas tedy vyhrály Klimkovice 3:2.

„Byla to velmi obtížná pozice, hodně z úhlu. Nedá se nic dělat, jsme z toho sice hodně smutní, ale teď nás čekají ve dvou týdnech čtyři zápasy. Musíme se na to připravit a vyvarovat se chyb, které jsme udělali dnes,“ zakončil Karel Moric.

Klimkovice - Píšť 3:2 (1:1)
Branky: Šváblík, Majling, Bača - Smolka, Ďurina
Píšť: Krajíček, Kašný, Ďurina, Zug, Jaroš – Moric (85. Jurečka), Melecký, P. Smolka (63. Petráš) , Krupa – Stopnicki (76. Lasák), Návrat

Petr Večeřa