Od úvodu utkání však bylo vidět, že nováček bude mít s Horním Benešovem plné ruce práce. Trochu klamavou naději dal fanouškům Smuda, který se dokázal výborně obtočit kolem bránících hráčů a přesnou ranou pod břevno otevřel skóre.

A to přitom mohlo být ještě veseleji, ale naprosto stejnou šanci Smuda před pár minutami neproměnil a jeho střela mířila vysoko nad. Bohužel domácí si dlouho vedení neužili, již po čtvrthodině hry bylo vyrovnáno, když hosté rozehrávali přímý volný kop, který sice dokázala zastavit zeď, ale odražený míč se dostal k jednomu ze záložníků a ten pohotovou ranou rozvlnil síť.

O deset minut později už hosté otočili skóre úplně, levý obránce Otic zaspal a neuhlídal náběh jednoho z útočníků, který se tak dostal až do pokutového území, kde mířil přesně k tyči. Ve druhém poločase Otice hru otevřely a snažily se vyrovnat, blízko byl opět Smuda, který hlavičkoval jen těsně mimo. Nebezpečně pálil také Hopp, ale ani jeho střela neměla gólové parametry.

Poslední hřebíček do rakve domácích zatloukli hosté v 80. minutě, kdy se dostali do přečíslení a vyběhnuvší Kořistka sice dokázal ránu jednoho z útočníku vyrazit, ale ke vší smůle jen na nohu jednoho z dobíhajících záložníků a ten uzavřel gólový účet dne.

„Nepodali jsme optimální výkon. Benešov byl lepší. Nevím, čím to bylo, třeba nám došly síly, jelikož jsme hráli i ve středu, ale prostě a jednoduše jsme na soupeře nestačili a prohráli,“ shrnul stručně a výstižně trenér domácích Radek Minarčík důvod porážky jeho celku.

Otice – Horní Benešov 1:3 (1:2)
Branka Otic:
8. Smuda
Otice: Kořistka – Byrtus, Otisk, Poledník, Dušek – Dzierža, Bruzek, Rezner, Hopp – František Smuda, Lindovský (76. Michal Smuda)

Petr Večeřa