„Takováto utkání se pro nás stávají již pomalu tradicí. Hrajeme dobře, a nakonec prohrajeme,“ mávl rukou opavský gólman Dalibor Fišer. V sobotu postavil trenér Moša do hry čtyři dorostence, jmenovitě: Kozáka, Jozefuse, Gašparíka a Ondru Haase.

První poločas začal velmi divoce a po dvou minutách viděli fanoušci dvě obrovské šance, po jedné na obou stranách. Tu první měli hosté, ale Fišer v brance tým podržel. Na druhé straně neuspěl tváří v tvář gólmanovi Kowalski. Poté přišlo období, kdy se týmy střídaly v držení míče a fanoušci mohli vidět spíše náznaky šancí.

Po necelých deseti minutách padla první branka, měli ji na svědomí domácí. Po dlouhém centru se ve skluzu prosadil Kowalski – 1:0. Radost z vedení ale Slavii netrvalo dlouho. Pohaněl z penalty vyrovnal. „V žádném případě o penaltu nešlo. Šlo o běžný souboj v pokutovém území,“ zlobil se brankář Fišer, který o pár chvilek inkasoval znovu.

Valovi rána sedla úžasně a hosté vedli 1:2. Poslední slovo v prvním poločase měla nakonec Slavia. Matušovský z devatenácti metrů napřáhl k technické střele, která prvně orazítkovala tyč a pak se poslušně dokutálela za brankovou čáru.

Druhý poločas už nebyl tak bohatý na góly, ale šance stále byly. Slavia dokonce nastřelila tyčku a do velké šance se dostal i Kowalski, ale žádnou změnu skóre to nepřineslo.Čtvrt hodiny před koncem rozjela akci, když Gašparik vedl míč přímo na brankáře hostí a i přesto, že jeho prudká rána se neujala, přispěchal s rychlou dorážkou Mařádek a zajistil Opavě tři body.

„Kluci bojovali a makali, šlo vidět, že hrozně moc chtějí, což jindy nebylo. Dolní Moravice nám ten zápas nedarovala a hrála do poslední minuty. Snad nám ostatní týmy pomůžou a my se na úkor Jindřichova zachráníme,“ doufá brankář Dalibor Fišer.

Slavia Opava - Dolní Moravice 3:2 (2:2)
Branky: Kowalski, Matušovský, Mařádek – Pohaněl, L. Vala
Slavia Opava: Fišer – L. Haas, Kozák (46. Jozefus), Pyszczyk, Matušovský – Stareček, O. Haas, Babic, Philipp – Kowalski (65. Gašparik), Mařádek