Již dopředu bylo jasné, že utkání nebude příliš překypovat krásnými a technickými fintami, jelikož trávník nebyl zrovna v nejlepším stavu, což se po dlouhé zimě dalo očekávat, a oba týmy tak byly nuceny k poněkud opatrnější hře a spíše nakopávaným míčům.

První čtvrthodina hry patřila Slavii, která více držela míč, ale do šancí se nedostala. Stěbořice následně hru vyrovnaly a dostaly se také do své první šance, ale volný Krupa se v šestnáctce neorientoval nejlépe a bránu minul.

O mnoho lépe si nevedl o pár minut později ani hostující Martin Dietrich, který sice zamířil mezi tři tyče, ale zároveň přímo do míst, kde stál dobře připravený brankář Fišer. Zřejmě největší šanci zápasu zahodil v 54. minutě domácí Mařádek, který z necelých čtyř metrů minul branku.

Pak už přišly jen šance hostí, ale všechny skončily stejným nezdarem. Prvně jemně nastřelili tyčku z trestného kopu, pak nedokázali ve velkém vápně přesně zamířit a brankář Fišer znovu skvěle likvidoval. Poslední možnost ke změně skóre měl Melecký, který po centru Osadníka z dobré pozice minul branku.

„Zápas to byl k uzoufání, nikdo nechtěl hrát a všechno bylo příliš nucené, což prostě nemohlo fanoušky bavit. Je jasné, že povrch nebyl ideální, ale oba týmy měly podmínky stejné. Shrnutí je jednoduché, Stěbořice bod chtěly a také ho získaly a my se musíme připravit na následující těžké zápasy, kdy nás čekají týmy, které jsou v tabulce pod námi,“ shrnul utkání brankář domácí Slavie Opava Dalibor Fišer.

„Utkání bylo opravdu remízové, my jsme sice měli více šancí, ale ve výsledku je bod zřejmě spravedlivý. Zápas to byl spíše o běhání a fyzické kondici. Velmi jsem spokojen s hrou našich mladých hráčů, kterým jsme se rozhodli dát šanci, a oni ukazují, že jsou velkou budoucností pro fotbal ve Stěbořicích,“ přidal svůj postřeh trenér Stěbořic Jan Wollner.

Slavia Opava - Stěbořice 0:0

Slavia Opava: Fišer – Haas, Rádek, Šusták, Pyszczyk – Machura, Stareček (60. Hochgesandt), Babic, Bitomský (46. Philipp) – Mařádek (65. Jedlička), Kowalski
Stěbořice: Janetzky – Holubec, Krupa, Kokeš, Kokošek – Jakub Fiedler (85. Melecký), Tomáš Dietrich, Osadník, Martin Fiedler (75. Paleta) – Martin Dietrich, Graca

Petr Večeřa