Stěbořice - Krásné Loučky 2:1 (1:0)

Dvě penalty a dvě červené karty, taková je bilance tohoto utkání, které od úvodních minut patřilo domácím, kteří si nakonec své vítězství uhájili. Stěbořice poslal do vedení Chlopčík, který proměnil pokutový kop a to ještě nevěděl, že si tuto herní disciplínu ještě jednou zopakuje.

Ve druhém poločase se rozhodčí rozhodl vylučovat, první impulz mu k tomu dal svým faulem Paleta v 70. minutě. Druhou červenou kartu viděli hosté o deset minut později, kdy museli pykat za zbytečné řečnění svého hráče. „Myslím si, že vítězství je to zasloužené, museli jsme hrát v deseti lidech, a přesto jsme dokázali skórovat a získat tři body,“ libuje si trenér Erich Říčný.

Branky: J. Chlopčík 2 – L. Chlopčík
Stěbořice: Janetzky – Holubec, Krupa, F. Chlopčík, Kokeš – J. Fiedler, Paleta, Anděl, Kokošek – J. Chlopčík, Graca

Chuchelná – Štítina 2:2 (2:0)

Úvod zápasu vyšel domácím nad očekávání, když už po necelých šedesáti vteřinách vedli. Další branka přišla ve 20. minutě a znamenala vedení 2:0 pro Chuchelnou, která se však hodně zatáhla a pouze hlídala své vedení.

O to přišla v začátku druhého poločasu, kdy skvěle kopnutý přímý volný kop Kožušníka skončil za zády golmana Anděla. Hostům se ještě podařilo vyrovnat, a když Müller v nastavení nepřekonal Hoňka, který vytáhl zázračný zákrok, bylo jasné, že body si oba celky rozdělí.

„Soupeř nás tlačil a podařilo se mu vyrovnat, pak jsme byli opět o něco odvážnější my a mohli jsme klidně ještě vstřelit branku, ale to se nám nepovedlo,“ litoval trenér Miroslav Bedrunka.

To hostující trenér Dušan Christoph mohl chválit návrat do zápasu svých svěřenců, který byl velmi obtížný zvláště po oné hororové první minutě: „Vstup to byl opravdu hrozný, domácí hned zatlačili a my to prostě nezvládli, pak se hra vyrovnala a my se vrátili do hry, ale v nastavení jsme mohli klidně inkasovat, nebo naopak zápas zcela otočit, poslední minuty byly hodně divoké.“

Branky: 1. Müller, 20. Boček – 55. a 74. Kožušník
Chuchelná: Anděl – Šrámek, Valenta, Michalík, Fojtík (70. Lejnar) – Stuchlík, Nedvěd, Gargoš, Stoklasa (85. Koval) – Müller, Boček (88. Pillar)
Štítina: Honěk – Schön, Christoph, Halška, Trebichalský – Šimeček, Kožušník, Vožník (45. Machačík), Haas – Kostka, Skalík (80. Stoklasa)

Chlebičov – Zlatníky 2:2 (1:0)

Domácí Chlebičov byl v prvním poločase mírně lepší a potvrdil to i brankově. Ve druhém poločase se hosté zvedli a dvěma brankami v rozmezí pěti minut otočili skóre. „Přežili náš úvodní tlak, ve druhém poločase jsme jim ještě nastřelili tyčku a oni se z toho oklepali a vrhli se do útočení,“ popisuje obrat v utkání trenér domácích Vilém Axmann.

Domácí však nesložili zbraně, a díky velké chybě brankáře Vrány dokázali vyrovnat. „Hlídali jsme si čas, chtěli jsme vítězství udržet, ale bohužel. Brankář udělal velkou chybu, při odkopu míč netrefil tak, jak chtěl, a my inkasovali, ale to se prostě ve fotbale stává,“ bere závěrečný kiks s nadhledem trenér Aleš Otípka.

Branky: 20. Hollesch, 87. Novák – 70. Fajkus, 75. T. Řehulka
Chlebičov: Sýkora – Marčík, Machura, Holesch, Zedník – Gabaj, König (65. Paleta), Stanjura (72. Kubín), Levák – Novák, Hollesch
Zlatníky: Vrána – Holuša, V. Morys, Prejda, J. Morys – Váňa, M. Řehulka, Uvíra, Kavan – Fajkus, T. Řehulka

Úvalno - Otice 1:0 (0:0)
Branka: M. Ryška

Horní Benešov - Olymp. Bruntál 1:3 (1:0)
Branky: Pokorný - Dankovič, Chudý, Krajčovič

Chomýž - Dolní Moravice 1:1 (0:1)
Branky: L. Juchelka - R. Baštrňák

Jindřichov - Břidličná 2:2 (0:1)
Branky: Kostka, Koval - Jiřičný, Moják

Kozmice – Strahovice 3:1 (1:1)

První poločas tohoto derby přinesl dvě branky a jen potvrdil, že se od úvodních minut odehrával na hřišti velmi vyrovnaný souboj. Ve druhém poločase se však mnohé změnilo. „První poločas byl fajn, místy jsme byli i lepším týmem, ale ve druhém poločase to byla bída. Odehráli jsme jen 10 minut, zbytek nestojí za řeč,“ kritizoval výkon svého týmu trenér Milan Nevřela.

Na druhou stranu domácí trenér Karel Gorný si výsledek pochvaloval: „Je to nad naše očekávání. Věděli jsme, že Baranec, Husovský a další mají spoustu kvality a mohou nám zle zatopit, což se v prvním poločase také dělo. Ve druhém poločase jsme přidali na aktivitě a nakonec mohu říct, že jsme soupeře přehráli.“

Branky: 34. a 83. Bunček, 63. Forman – 22. Husovský
Kozmice: Eliáš – Reiský, Horsinka, Posmyk, Janík – Vojáček, Forman, Buchvaldek, Kašuba – Bunček, Gai (80. Glossl)
Strahovice: Hranoš – Hladík, J. Nevřela, Hanzlík, Josefus – Hluchník (70. Obrusník), Hendrych, O. Pekárek, Baranec (85. Němec) – Husovský, P. Nevřela (37. J. Pekárek)

Velká Polom - Markvartovice 2:4 (0:1)

Markvartovice si vypracovaly ve Velké Polomi už čtyřbrankový náskok, ale domácí to nezabalili a utkání se jim nakonec podařilo zdramatizovat.

„Výsledek je skvělý a rozhodně nás velmi těší, protože body z venku jsou vždy cenné. Ale musím říct, že to nebylo vůbec snadné utkání a hodně při nás stálo štěstí. Vedli jsme už 4:0, ale vlastní nepozorností jsme inkasovali v závěru dva góly, to už se nám nesmí stávat,“ zvedá prst trenér hostí Ivo Müller.

„Za hru se nemůžeme stydět. Hrálo se nahoru dolů. K vidění byl krásný, rychlý, útočný fotbal. Soupeř využil šancí, ale stejně jako my ty další zahodil – stříleli jsme břevna, tyčky, přímo do brankáře. To je náš problém – neumíme vstřelit gól,“ komentoval dění na hřišti polomský kouč Aleš Döme.

Branky: Novák, Polomský - Hvolka, Koval 2, Ječmének
Velká Polom: L. Kozelský – P. Kozelský, Konvičný, Coufal, Novák – J. Sztefek, Polomský, Pončík, Popek (80. Chudoba) – Zíma, P. Sztefek
Markvartovice: Polášek – Drozd (75. Pietras), Olšar, Stepek, Míka – Hvolka, Ječmének, Klímek, Remeš – Koval, Orlík

Darkovice - Suché Lazce 1:3 (1:2)

„Před utkáním jsme prožívali vcelku hektické období. Moc se netrénovalo, kluci nevěděli, kdo bude jejich trenérem a co bude dál. Nakonec se vše vyřešilo tímto způsobem a já věřím, že to bude ku prospěchu všem stranám. Hráči dali do zápasu všechno a velmi mě potěšili.

Měli chuť hrát, a proto vyhráli,“ říká staronový trenér Suchých Lazců Petr Sczur, který minulý týden ohlásil konec v tomto klubu, ale nakonec po domluvě s vedením u kormidla zůstává a klub i nadále vítězí.

„Suché Lazce vyhrály naprosto zaslouženě, nepustily nás k žádné akci, nedostali jsme s k žádnému zakončení. I ten náš jediný gól byl víceméně náhodný,“ uznal domácí stratég Aleš Rončka.

Branky: Poštulka - Havelka, Kříž, Kuba
Darkovice: Malík – O. Miketa, Janoš, Kalusek, Dudek (75. Buri) – P. Vyletělek (Plaček), T. Miketa, Voldán, T. Vyletělek – Poštulka, P. Vyletělek
Suché Lazce: Matrosz – Macháček, Laub, Havelka, Stuchlík – Munk (74. Kuba), Kříž (85. Staňo), Honěk, D. Balažovič (90. Pospíšek) – F. Balažovič, Pospěch

Klimkovice – Píšť 5:1 (3:0)

Píšť nenavázala na vítězství z minulého kola a s lázeňským týmem jasně prohrála. „Po naší první výhře minulý týden jsme mysleli, že budeme zase bodovat, ale to se nám nepodařilo. Soupeř naprosto zaslouženě vyhrál, přehrál nás na všech postech,“ smutnil hostující kapitán Karel Moric.

Branky: Sedláček 2, Prašivka, Majling, Bača - Krupa
Píšť: Ballarin – Sollich, Zug, Ďurina, Kašný – Moric, Melecký (46. Blokeš, Smolka, Krupa – Klíšť, Návrat (75. Lasák)

Darkovičky – Dolní Lhota 6:3 (2:2)

Divoký zápas byl k vidění v Darkovičkách, ve kterém zářil Turanský, autor čtyř branek. Po nerozhodném prvním poločase strhli v tom druhém domácí vítězství na svou stranu.

„V utkání jsme podali slušný výkon. První poločas se hrálo na obě strany, ale po vyloučení soupeřova hráče jsme se ujali kormidla, a postupně navyšovali své vedení,“ nechal se slyšet trenér domácích Tomáš Čáp.

„Zápas jsem si prohráli sami ve 40. minutě, kdy se nechal po dvou žlutých kartách za nadávky soupeři vyloučit Hejnal. V té chvíli začal nápor ze soupeřovy strany. Utkání jsme dohráli doslova v křečích“, uvedl trenér hostů Martin Štverka.

Branky: Turanský 4, Cigán 2 - Semelka 2, Vyorálek
Darkovičky: Stočes – Foltýnek, Balgar, Lindovský, Gajda – Cigán, Hofrichter, Turanský, Ondič – Pytlík, Klucho (46. Gai)
Dolní Lhota: Kíza – Kotula, Hejnal, Souček, Balnar – Vyorálek, Urbančík, Semelka, Rychlý – Slíž, Krajina

FC Ostrava-Jih - TJ Sokol Hať 1:2 (0:0)

Hať veze tři body z Ostravy. Rozhodla o tom ve druhém poločase. Do vedení ji poslal proměněnou penaltou Vítkovský, stejnou možnost měli i domácí, ale Michala Bendíka vychytal brankář Žlab. Na 0:2 zvyšoval Bruno Antonín, jenž letní přípravu absolvoval s druholigovým Hlučínem.

Ostrava už jen v poslední minutě snížila. „V Zábřehu se hrál myslím hodně slušný fotbal, ve kterém se na nás usmálo štěstí. Třeba na rozdíl od pátečního druholigového duelu Jihlava – Most, který jsem pískal, to byla úplná Champions League,“ usmíval se Petr Čecháček.

Branky: Bendík – Vítkovský z penalty, Antoní
Hať: Žlab – Daniel Majer, Cigan, Fasan, Hubert – Gazdík (83. Bortlík), Vojáček, Kubík, Chmelař – Vítkovský, Antonín (89. Machala)

Roman Brhel, Petr Večeřa, František Géla, Martin Kardaš