Po nevýrazné letní přípravě se čekalo, co slávisté v úvodním kole předvedou. Na malém stěbořickém hřišti nakonec dalekonosnou střelou Starečka osm minut před koncem vydolovali tři body.

„Z utkání jsme měli obavy. Přece jen příprava nám moc nevyšla, navíc Stěbořice jsou doma silné,“ hovořil před zápasem opavský kapitán Dalibor Fišer. Jeho obavy se začaly naplňovat již v 7. minutě. Domácí výběr zahrával rohový kop, hlavičku Bartesky ještě Fišer vyrazil, ale na dorážku Martina Dietricha byl krátký – 1:0.

„Jednalo se o nacvičený signál,“ doplnil domácí kouč Jan Wollner.

Další z klíčových momentů přišel v 15. minutě. Pro zranění musel odstoupit stěbořický útočník Jiří Chlopčík. „Bylo to pro nás citelné oslabení. Na druhou stranu se ale na to nechci vymlouvat. Měli jsme si poradit i bez něj,“ nedělal si Wollner alibi. Slavia se rozjížděla pomalu. Ve 25. minutě se i ona radovala z gólu. Stěbořice zbytečně ztratily míč, ten se dostal k Mařádkovi, jenž ukázkovou ranou z dvaceti metrů nedal gólmanovi šanci – 1:1.

„Nám paradoxně pomohla inkasovaná branka. Od tohoto okamžiku z nás všechno spadlo a hráli jsme uvolněněji,“ poznamenal Fišer. Na začátku druhého poločasu to byly znovu Stěbořice, které mohly strhnout vedení na svou stranu. Avšak Vrána jasnou tutovku zazdil.

A když nedal gól o pár minut později ani Martin Dietrich, přišel šok na druhé straně. Z velké dálky se odhodlal ke střele Stareček a plachtící míč skončil v síti. „Góly dávám jen sporadicky. Tento bych chtěl věnovat své manželce Lence k třicátinám,“ hýřil spokojeností střelec vítězné branky Patrik Stareček.

„V závěru jsme se jen soustředili na urputné bránění. Nakonec se nám podařilo vítězství udržet. Věřím, že nám pomůže i po psychické stránce,“ řekl ještě Dalibor Fišer.

Trenér Stěbořic Jan Wollner byl zklamaný: „Slavia dvakrát trefila branku a dala dvě branky. Je to škoda, myslím si, že remíza by byla spravedlivější. Na adresu soupeře bych ještě řekl, že se u nás prezentoval velmi dobrou defenzivou, na kterou jsme my nebyli schopni najít za celý zápas recept.

Sokol Stěbořice - FK Slavia Opava 1:2 (1:1)
Branky: 7. M. Dietrich – 25. Mařádek, 82. Stareček

Stěbořice: Janetzký – Osadník, Holubec, Kroupa, Hanslík – M. Dietrich (65. Kokošek), Barteska, Paleta (75. Bartusek), Fiedler – T. Dietrich, Chlopčík (15. Vrána)
Slavia Opava: Fišer – Stareček – Pyszczyk, Rádek, Chmel – Philipp, Hochgesand, Babic, Šusták – Mařádek, Matušovský (71. Moc)