Start do zápasu byl svižný a hned po pěti minutách mohl Slavkov vést, nebýt skvělého zákroku Kamila Janetzkého. Na druhé straně dostal míč do běhu Tomáš Dietrich, utekl obráncům, naznačil střelu a nasadil brankáři Holušovi jesličky – 1:0.

Slavkov se stále snažil s výsledkem něco udělat a měl míč na svých kopačkách častěji než jeho soupeř, ale žádná vážnější akce z toho nebyla. Pokud se už hosté dostali do šance, chyběla jim buďto přesnost, nebo jim překážel výtečný Janetzký.

Minutu před poločasem se mohlo měnit skóre podruhé. Dietrich utekl po pravé straně, předložil míč pod sebe nabíhajícímu Kokoškovi, ten ovšem zazmatkoval, a to i přesto, že před ním zívala prázdná branka. Domácí mladík bohužel trefil jen náruč ležícího Holuši.

Do druhého poločasu vstoupil Slavkov velmi aktivně a snažil se o vyrovnání, ale Kamil Janetzký byl proti. Avšak v 70. minutě se přece jen hosté dočkali, kdy centr po zemi doputoval až k nabíhajícímu Malčekovi – 1:1.

Když už se zdálo, že oba týmy si rozdělí po bodu, přišla znovu chvíle Tomáše Dietricha. Utekl po lajně, nahrál Paletovi, který trefil domácím nečekané tři body. „Byl to dobrý zápas, tempo nebylo úplně nejrychlejší, ale to bylo také dáno tím, že Stěbořice chtěly hrát spíše na brejky,“ poznamenal kouč Slavkova Tomáš Onderka.

„Já osobně jsem nechal několik hráčů odpočívat, takže jsme nehráli v nejsilnější sestavě, ale i tak Stěbořicím gratuluji,“ prohlásil Onderka.

Jan Wollner měl po zápase o poznání lepší náladu, ale také nezapomněl pogratulovat svému soupeři k postupu a vyzdvihnout hru svého týmu: „Smekám před Slavkovem, hráli opravdu skvěle, ale moji kluci ukázali, že nejsme o mnoho horší a umíme také bojovat.

Naše bojovnost a nasazení bylo ukázkové a já musím všechny hráče pochválit. Sice to nikdy nedělám, ale po dnešku musím vyzdvihnout především dvě jména a tedy Kamila Janetzkého, který byl zcela suverénní a chytal bez chyby a Tomáše Dietricha.“

Stěbořice - Slavkov 2:1 (1:0)
Branky: 14. Tomáš Dietrich, 81. Paleta – 70. Malček

Stěbořice: Janetzký – Holubec, Kokeš, Krupa, Škobrtal – M. Fiedler (65. Hanslík), Osadník, Paleta, Kokošek – T. Dietrich, Bartusek (75. Říčný)
Slavkov: Holuša – Bahr, Cahel, Klement, Hanák – Dušek, Král, Rohovský, Kubín (80. Borunský) – Malček, Krumer (70. Gavenda)

Petr Večeřa