Nejlepší obrana – to je něco, co budí respekt, ale hráčům Štítiny to vůbec nevadilo a do svého soupeře se pořádně zakousli a hned to neslo své ovoce. Neuběhla totiž ani celá minuta a skóre se poprvé, a ne naposled, měnilo.

Rychlonohý Kožušník se rozhodl, že si trochu pohraje s obranou soupeře a ve chvíli, kdy se mu vyskytla příležitost, zakončil a poslal svůj tým do vedení. Tak rychlý gól Břidličnou zaskočil a bylo to znát, jelikož se poněkud vytratila z hřiště, které tak ovládli domácí. Těm se podařilo Tomášem Vožníkem přidat do poločasu gól do šatny na 2:0.

Říká se, že gól do šatny bolí dvakrát tolik, a začátek druhého poločasu tohle jen potvrdil, když si v 56. minutě udělal prostor kanonýr Šimeček a potřetí překonal brankáře soupeře, který nebyl zvyklý lovit tolik míčů ze své brány, a to měl za sebou necelou hodinu hry.

Hosté si však zřejmě řekli třikrát a dost a rozhodli se, že s výsledkem ještě něco udělají. A začali velmi rázně, když minutu poté, co inkasovali, dokázali vsítit svůj první gól v zápase. Tento gól Břidličné hodně pomohl a ta se opět dostala do zápasu a cítila, že má šanci bojovat o výsledek, a navíc v 68. minutě byli domácí faulováni v pokutovém území a rozhodčí se rozhodl, že se bude kopat penalta – 3:2.

Štítina asi pochopila, že s takovou může velmi rychle přijít o body, a tak začala více tlačit na svého soupeře a nutila jej k chybám. Její aktivita byla dokonce odměněna gólem, když v 77. minutě utekl Tomíček, vydal se sám proti brankáři soupeře a chytrou střelou navýšil rozdíl na 4:2. Jenže hraje se až do konce, a to vědí i hosté, kteří v poslední minutě snížili na konečných 4:3.

„Musím říct, že Břidličná byla asi nejlepším týmem, který tady u nás letos hrál. Byli velmi dobří a navíc, měli nejméně inkasovaných branek ze všech týmů. Pokud jsme jim tedy dokázali dát čtyři góly, tak to o něčem svědčí. Bylo to důležité vítězství a jsme moc rádi, že jsme vyhráli,“ shrnul své pocity trenér Štítiny Dušan Christoph.

Štítina - Břidličná 4:3 (2:0)
Branky Štítiny: 1. Kožušník, 41. Vožník, 56. Šimeček, 77. Tomiček
Štítina: Honěk – Čiminga (14. Novák), Kostila, Halška, Cilík – Václavík (61. Schön), Tomiček, Christoph, Kožušník – Vožník (81. Trebichalský), Šimeček

Petr Večeřa