Úvod zápasu vyšel lépe domácím, když si vytvořili mírný tlak na svého soupeře, který gradoval ve dvacáté minutě první brankou utkání. Skalík pronikal do pokutového území, kde byl sražen hostujícím gólmanem, který tak sice zabránil gólu, ale musel následně čelit pokutovému kopu, který s velkým přehledem proměnil kapitán Halška.

Tlak domácích po první brance mírně opadl a do hry se dostal Bruntál, který zvládl do konce poločasu vyrovnat. Bruntálu se povedla málo vídaná záležitost, gól přímo od rohového praporku.

„Překonali nás sice rovnou z rohu, nebyla tam žádná teč, ale jejich útočníci bránili Kotánovi v pohybu a já mám za to, že se spíše měl pískat faul,“ říká kanonýr domácího celku Tomáš Vožník. Do šaten šly oba celky za nerozhodného stavu.

Rady o přestávce tentokrát nemohl udílet trenér Dušan Christoph, který byl tou dobou na dovolené v Chorvatsku a mohl svým spoluhráčům a svěřencům pouze na dálku držet palce. A nakonec možná i tato podpora pomohla Štítině ke druhé brance, kterou vstřelil Vitásek poté, co jej skvělým centrem od rohového praporku našel Vožník.

Utkání po této brance trochu ztratilo tempo, ale výrazně vyniká šance Skalíka, který byl vynikající a při jedné ze svých akcí si dokázal poradit hned s dvojicí protihráčů, ale bohužel jeho rána nakonec pouze zazvonila na břevno.

Šanci vyrovnat měla Olympia ještě v samotném závěru, ale Kotán správně přečetl hru a rychlým vyběhnutím zmenšil střelecký úhel natolik, že soupeři nezbylo nic jiného, než se snažit jej prostřelit, což se mu nepovedlo, a Štítina si tak mohla na své konto připsat další cenné vítězství.

„Nebylo to však vůbec lehké, soupeř hrál velmi dobře a byl hodně silný. Férově musíme přiznat, že remíza by tomuto utkání možná slušela o něco víc, ale my dali víc branek, a tak jsme museli vyhrát,“ shrnuje utkání útočník Vožník, který odehrál celé utkání a připsal si také jednu gólovou asistenci.

Štítina - Olympia Bruntál 2:1 (1:1)
Branky Štítiny: 20. Halška, 55. Vitásek
Štítina: Kotán – Trebichalský, Halška, Kostka, Štencek – Šimeček (78. Večerek), Krumpholz, Kožušník, Skalík – Vožník, Vitásek

Petr Večeřa