Paradoxně to byli právě hráči Svinova, kteří se jako první mohli radovat z branky. V 6. minutě si velmi chytrou kombinací poradili s dvojicí domácích stoperů a pak už nerušeně skórovali za záda bezmocného Nevřely, který musel nahradit zraněného Hranoše.

Naštěstí vyrovnání přišlo velmi rychle. Pekárek se postavil k rozehrání přímého volného kopu, který se rozhodl směřovat přímo do brány, a tím zaskočil brankáře, který očekával centr na nabíhající spoluhráče.

Neuběhlo ani sedm minut a Strahovice vedly. Hanslík se dostal do velkého vápna a velmi zdařilým lobem přehodil hostujícího gólmana, za kterého se ještě snažil zasahovat jeden z obránců, ale míči už v jeho cestě nedokázal zabránit. Aby těch pohrom pro Svinov nebylo málo, stihla ho ještě krutá rána v podobě takzvané branky do šatny, když minutu před koncem poločasu byl v pokutovém území faulován Baranec a nařízený pokutový kop proměnil Ondra Pekárek.

Druhý poločas už se nesl v duchu udržování vedení a ani jeden z týmů už nejevil větší snahu změnit skóre utkání. To se sice povedlo Barancovi, který dokázal překonat brankáře soupeře, ale pomezní sudí viděl ofsajd a branka tak nemohla být uznána.

„Nemyslím si, že to byl ofsajd, a pokud ano, tak jen velmi těsný. Nakonec bereme tři body, a to je nejdůležitější. Vstup do utkání nebyl nejlepší, ale pak jsme se zvedli a jasně ovládli první poločas, ten druhý už byl z naší strany pomalejší a více hraný na jistotu,“ přiznává menší polevení trenér vítězných Strahovic Milan Nevřela.

Strahovice - Svinov 3:1 (3:1)
Branky Strahovic: 13. Petr Pekárek, 20. Hanslík, 44. Ondra Pekárek
Strahovice: Jiří Nevřela – Hanzlík, Petr Pekárek, Jan Nevřela, Josefus – Hluchník, Ondřej Pekárek (70. Petr Nevřela), Jiří Pekárek (70. Hladík), Baranec – Husovský, Obrusník

Petr Večeřa