Začátek zápasu však mnohem lépe vyšel hostům, kteří vykročili velmi odhodlaně k prvnímu vítězství, a Suché Lazce se nemohly dostat do tempa. Píšť mohla jít do vedení hned po prvních deseti minutách, ale Klapouch likvidoval jednu šanci za druhou. Pokryl jak brejk Klíště, tak také střelu Jurečky, která po zásahu gólmana jen lízla tyč.

Domácí si také vytvořili několik slibných šancí, ale pouze ze standardních situací, které nakonec vyzněly do ztracena. První branku viděli fanoušci po necelé půlhodině hry, kdy se špatně domluvili obránci Suchých Lazců, a aktivní Krupa se na levé straně dokázal osamostatnit a nahrát do vyložené šance Klíšťovi, který už se nemýlil.

Do konce poločasu se ještě Píšť pokusila navýšit svůj náskok, ale střela Meleckého a následně ani Morice nemířila mezi tři tyče.

„První poločas byl z naší strany opravdu tragický, chyběl nám pohyb a Píšť nás snadno přehrávala. Nakonec jsem rád, že jsme inkasovali, protože hráči si najednou uvědomili, že ten zápas se sám nevyhraje, a začali makat, což se nám vyplatilo,“ říká trenér Suchých Lazců Petr Sczur.

Naopak výkon z prvního poločasu si museli pochvalovat v Píšti, kde možná ani nečekali, že by mohli svého soka natolik předčít. „Do zápasu jsme vstoupili skvěle, přehrávali jsme svého soupeře a hráli svou hru. Dostali jsme se do vedení a stále hráli to, co jsme potřebovali, je jen škoda, že jsme se ve druhém poločase snažili spíše udržet vedení, než pokračovat v nastoleném tempu,“ litoval záložník hostů Karel Moric.

Druhý poločas byl opravdu úplně jiný než ten první. Trenér Sczur poslal do hry Honěka, který měl za úkol hru domácích zrychlit a dodat jí myšlenku, což se povedlo, a domácí začali mít nad svým protivníkem navrch. Po hodině hry tlak domácích gradoval a Pospěch se právě probíjel do šestnáctky, a když si protihráče obhazoval, zdvihl pomezní sudí svůj praporek a poradil hlavnímu arbitrovi, aby nařídil pokutový kop.

Hráči Píště začali protestovat, ale už to nebylo nic platné, domácí velkou šancí nepohrdli a Havelka vyrovnal na 1:1. „Bavil jsem se s hráči a ti mi řekli, že to ruka nebyla, trefilo ho to do ramene, a možná i proto rozhodčí sám nic neodpískal, rozhodl se až na pokyn pomezního, který viděl zřejmě něco jiného,“ říká Moric.

Suché Lazce pokračovaly i nadále ve výborné hře. Díky dobrému presingu a důrazu si vytvořily několik šancí, které však nedokázaly přesně zakončit. Hodně velkou šanci měl Pospíšek, ale Balarin stačil vyběhnout a zmenšit mu střelecký úhel. Tou dobou už na hřišti nebyl Melecký, který už nemohl dál pokračovat v zápase: „Vím, že mu celý den nebylo dobře, ale chtěl nám pomoct. Nakonec musel střídat, ale věřím, že za týden už bude opět hrát,“ doufá jeho parťák ze záložní řady Karel Moric.

V 80. minutě viděli fanoušci druhou branku svých miláčků, a to se prosadil Pospěch, který využil svělého centru do vápna a stačilo mu pouze správně nastavit svou placírku a poslal svůj tým do vedení. Po této brance se už unavená Píšť nezmohla na výraznější tlak, a nakonec prohrála, a to i přesto, že v prvním poločase jasně dominovala.

„Je to velká škoda, mohli jsme vyhrát nebo alespoň bodovat, ale s tím už nic nenaděláme. Doufali jsme, že budeme mít lepší vstup do sezony a alespoň jednou vyhrajeme, ale nemáme moc štěstí, a to je ve fotbale důležité,“ posteskl si Moric, který odehrál celé utkání.

Suché Lazce – Píšť 2:1 (0:1)
Branky: 60. Havelka, 80. Pospěch – 27. Klíšť

Suché Lazce: Klapouch – Munk, Podešva, Stuchlík, Laub – Vlha (45. Honěk), Hečko, Havelka, Kuba (88. Macháček) – Pospěch, Balažovič (70. Pospíšek)
Píšť: Balarin – Kašný, Smolka, Piskala, Hudeczek – Moric, Melecký (73. Lasák), Jurečka (80. Bačo), Krupa – Stopnicki, Klíšť

Petr Večeřa