„Jeli jsme si do Úvalna zahrát fotbal. Ani jednomu z týmů už o nic nešlo,“ řekl úvodem brankář Slavie Dalibor Fišer. „Hrálo se na těžkém terénu a celá první půle se odehrávala v naší režii, měli jsme nespočet šancí,“ pokračoval hostující brankář.

Jediný gól úvodní pětačtyřicetiminutovky přišel po chybě domácího gólmana, který po malé domů chtěl udělat kličku Mařádkovi, ten ale jeho úmysl vystihl a střelou do prázdné branky otevřel skóre. Tentýž hráč mohl přidat i druhou branku, avšak vyšel naprázdno, stejně dopadla i rána Phillipa.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji. „My jsme také útočili, ale s koncovkou jsme byli na štíru,“ přiznal Fišer. Z ničeho nic bylo najednou srovnáno. „Tato branka nás ale do kolen neposlala, po dalších neproměněných šancích nám tři body trefil Jedlička,“ poznamenal gólmana sešívaných.

Tohle vítězství ale neodvrátilo sestup Opavanů do okresního přeboru. „Je to škoda, během dvou let jsme spadli až do okresu. Věřím ale, že se zvedneme a příští rok postoupíme,“ zakončil s přáním Dalibor Fišer.

Úvalno - Slavia Opava 1:2 (0:1)
Branky Opavy: Mařádek, Jedlička
Opava: Fišer – Josefus, L. Haas (70. Šusták), Pyszczyk, Matušovský – Phillipp, O. Haas, Stareček, Babic – Mařádek, Gašparik (73. Jedlička)