První poločas začal velmi rozvážně, a to hned z obou stran, žádný tým se nehnal bezhlavě do útočení a fanoušci se museli nudit.

První rozruch, a hned gólový, vyvolali hosté ve 20. minutě, když se jim povedlo uniknout po křídle a dlouhým centrem do pokutového území oslovit Tomáše Prejdu, který hlavou usměrnil míč do sítě a otevřel tak gólový účet zápasu. Domácím se však podařilo odpovědět ještě do přestávky a byl to gól téměř shodný s tím, který předvedly Zlatníky, tedy rychlý brejk, centr do šestnáctky a pohotové zakončení Halíře.

„Utkání to nebylo zatím nijak atraktivní, šance nebyly skoro žádné. Míč se držel hlavně uprostřed hřiště a nikdo nechtěl udělat chybu,“ hledá příčiny nepříliš líbivého fotbalu trenér Aleš Otípka.

„Oni chtěli jeden bod a my tři, takže ani jeden tým nechtěl inkasovat a spíše jsme spoléhali na chybu soupeře. Já navíc provedl menší změnu již o poločase, když jsem poslal na hřiště Přemysla Holušu a změnil trochu rozestavení,“ doplnil trenér Zlatník.

Tato změna nesla své ovoce a Zlatníky ovládaly úvod druhého poločasu. V 60. minutě také podruhé skórovaly, když se ranou z hranice velkého vápna trefil Kavan. Pokud fanoušci čekali nějaký nápor Úvalna, tak se mýlili, domácí nedokázali přehrát obranu svého soupeře a žádnou šanci si nevytvořili.

Poslední trochu vzrušující situace přišla v 89. minutě, když dostal jeden z hráčů Úvalna červenou kartu za nesportovní chování, když trefil míčem ležícího protihráče, kterého chvíli předtím nevybíravě fauloval.

„Řekl bych, že to byl hodně nervózní zápas a rozhodčí tomu hodně napomohl, pískal občas trošku nešikovně,“ konstatoval Otípka.

Úvalno - Zlatníky 1:2 (1:1)
Branky Zlatník: 20. Prejda, 60. Kavan
Zlatníky: Vrána – D. Holuša, Mezera, Morys, R. Fajkus – L. Fajkus, Kavan, Toman, Řehulka (85. Kořínek) – Prejda, Georgiev (45. P. Holuša)

Petr Večeřa