Utkání od samotného úvodu ukazovalo, že právě domácí budou asi více toužit po vítězství a plném bodovém zisku. Šancí příliš mnoho nebylo, což měla zřejmě na svědomí neochota Darkovic převzít otěže zápasu a také mírný výpadek formy domácích útočníků, kterým se v zápase příliš nedařilo.

Navzdory tomu všemu šla Velká Polom velmi rychle do vedení, když se prosadil její elitní střelec Pavel Sztefek přesnou ranou k tyči. Ve 40. minutě pak měl velkou šanci Coufal, kterému nahrával do vyložené šance Chudoba. Prvně jmenovaný ale minul bránu.

Do druhého poločasu se oba týmy vracely s velmi podobnou taktikou. Darkovice hrály i nadále velmi klidně svou hru a do ničeho se netlačily, kdežto Velká Polom toužila po pojišťující brance. Blízko k ní měl Pavel Sztefek v 75. minutě, kdy se sám svou velkou bojovností dostal do šance a ve chvíli, kdy stál tváří v tvář proti brankáři, dokázal ho vtipně obhodit, ale zároveň i bránu.

„Kdyby to trefil, bylo by zřejmě o všem rozhodnuto,“ krčil rameny domácí kouč Aleš Döme. Je pravda, že tato zahozená příležitost domácí velmi mrzela. Zhruba minutu poté, co Sztefek minul bránu, vydal se dopředu Janoš s míčem na kopačkách a z uctivé vzdálenosti 25 metrů dokázal vymést pavučinky v Kozelského bráně a upravil na konečných 1:1.

„Byl to jasně remízový zápas, domácí měli možná více míč na kopačkách, ale šancí příliš mnoho neměli, a proto si myslím, že remíza tomuto zápasu sluší,“ řekl trenér hostí Aleš Rončka. „Vzhledem k tomu, že jsme měli více šancí a dlouho jsme vedli, je pro nás bod zklamáním, ale na druhou stranu musíme uznat, že střela soupeře byla opravdu výstavní,“ zakončil lodivod domácích Aleš Döme.

Velká Polom - Darkovice 1:1 (1:0)
Branky: 6. Pavel Sztefek - 75. Janoš

Velká Polom: Lukáš Kozelský – Trojek, Konvičný, Daněk, Coufal – Pončík, Jan Sztefek, Petr Kozelský (50. Popek) – Chudoba (74. Jakub Sztefek), Pavel Sztefek
Darkovice: Malík – Miketa, Kalusek, Dudek – Petr Vyletělek (85. Smetka), Janoš, Jan Vyletělek, Poštulka, Burý – Pavel Vyletělek, Plaček (45. Voldán)

Petr Večeřa