„Bylo to velmi špatné utkání, neměli jsme žádnou střelu na bránu a náš soupeř měl maximálně dvě. Terén byl velmi obtížný a hra tak byla velmi tvrdá, ale férová, což viděli i rozhodčí, kteří odpískali dobré utkání,“ komentoval zápas domácí funkcionář Hamalčík.

Utkání to opravdu nebylo vůbec záživné, vždyť první a poslední větší šanci domácích měl až ve 20. minutě útočník Židek, který se dostal až ke gólmanovi, ale svou akci utopil v moři kliček. První a jediný gól zápasu padl ve 24. minutě, když se Ostrava odhodlala k ojedinělému útoku, který vedla po křídle a přesným pasem do šestnáctky soupeře naprosto zaskočila.

Velká Polom byla ve vlastním pokutovém území v menšině, a nedokázala tak zabránit pohotovému voleji Gelnara. Druhý poločas přinesl ještě horší fotbal. Hráči obou celků jakoby byli spokojeni se stavem zápasu a neurodila se žádná příležitost, která by nabídla změnu skóre.

„Mohli jsme hrát, ale nechtěli jsme. Zápas to byl zcela bez šancí, bez náboje, prostě neměl vůbec nic. Mrzí nás, že jsme prohráli, ale s takovým odevzdaným výkonem jsme nemohli pomýšlet na nic jiného,“ tvrdí Hamalčík.

Velká Polom - FC Ostrava-Jih 0:1 (0:1)
Branka: 24. Gelnar
Velká Polom: Petr Kozelský – Petr Kozelský ml., Jiří Popek, Coufal, Jan Sztefek – Pončík, Chudoba (30. Tihelka), Ludvík (78. Trojek), Radim Popek, Bielka – Židek, Pavel Sztefek

Petr Večeřa