„Poprvé za dobu mého působení u mužstva jsme se představili na umělé trávě. S postupem času jsme si však zvykli a s povrchem se sžili,“ komentoval trenér hostí Aleš Döme.

Úvod utkání byl neuvěřitelně divoký. Rozhodčí si usmyslil, že vezme osud zápasu do svých rukou a v prvním poločase stihl odpískat dvě penalty, které však Petr Kozelský zlikvidoval s velkou grácií. „Jsem na něj hodně pyšný. První desítku lze označit za spornou, ale budiž. Ta druhá byla nepochopitelně odpískaná a bohužel se nejednalo o jedinou chybu sudího v tomto utkání,“ podotýká kormidelník Velké Polomi.

Druhý poločas už se však nesl v duchu tažení za třemi body ze strany Velké Polomi, která přidala na tempu a hned po pěti minutách vstřelil branku Pavel Sztefek. Na tento gól ještě našla Vřesina odpověď a opět navýšila svůj náskok na rozdíl dvou branek, ale od této chvíle vládli na hřišti jen a pouze Polomští.

V 60. minutě přidal svou druhou trefu v utkání Pavel Sztefek, který využil skvělé přihrávky Pončíka mezi dva stopery a opět snížil. O osm minut později bylo vyrovnáno, když rychlý protiútok hostí vedl opět tentýž hráč a přesným centrem našel hlavu Chudoby, jenž vyrovnal.

Neuteklo ani sedm minut a Velká Polom šla do vedení. To střílel přesně Daněk nádhernou ranou z dobrých třiceti metrů. Utkání tak nakonec skončilo triumfem hostí, kteří dokázali udržet nervy na uzdě a neopláceli agresivním hráčům Vřesiny.

„Rozhodčímu se zápas vymkl z rukou. Byly k vidění nefér zákroky, kvůli čemuž jsme přišli o Chudobu. Přitom nešlo o jediný takový zákrok, který hrozil zraněním. Rozhodčí sice jednu červenou kartu udělil, ale mělo jich být mnohem víc. Vždyť jeden hráč Vřesiny opustil hřiště, což samo o sobě není povoleno, a plivl do tváře jednoho z fanoušků. Emocí bylo opravdu hodně. Chtěl bych poděkovat svému týmu za velice disciplinovaný výkon,“ shrnul kouč Döme.

Vřesina - Velká Polom 3:4 (2:0)
Branky: Hloušek, Řehák, Horváth - Pavel Sztefek 2, Chudoba, Daněk
Velká Polom: Petr Kozelský – Petr Kozelský ml., Konvičný, Novák, Coufal – Chudoba (85. Musial), Pončík, Jan Sztefek, Trojek (60. Popek) – P. Sztefek, Jakub Sztefek (70. Daněk)

Petr Večeřa