První poločas patrně zabředne v propadlišti dějin áčkové skupiny I. B třídy. Po kloudné akci bychom pátrali marně a po gólech ani nemluvě. Snad jedinou šanci, která by stála za zmínku, spálil Kavan. Hnal se sám na Josefuse, avšak nastřelil jen dobře postaveného chlebičovského gólmana.

Jinak klid a ticho po pěšině. „Během úvodní pětačtyřicetiminutovky skutečně nebylo k vidění vůbec nic. Spíš jen náznaky než nějaké brankové příležitosti,“ komentoval slabou první půli trenér hostujícího celku Luboš Graclík.

V dalších minutách to již bylo o něco zajímavější. Nejprve se vlastním přičiněním o zbytečnou penaltu postaral Mezera, když podrazil Leváka. „Domácí obránce zaváhal a na kraji vápna fauloval,“ pokračoval kormidelník Chlebičova. Úspěšnou exekuci měl na svědomí Roman Novák a Zlatníky byly rázem o krok pozadu.

Jenže pak se jim začalo blýskat na lepší časy. Vše odstartoval Uvíra. S úderem hodiny hry se postavil k rozehrávce přímého kopu a míč propadl až do sítě. „Ve vápně vznikla taková trma vrma, byla tam spousta hráčů a balon se se štěstím zastavil až o síť,“ vzpomínal brankář a asistent trenéra zlatnického týmu v jedné osobě Aleš Otípka.

Utkání tedy pokračovalo za stavu 1:1, jenže ne dlouho, protože v sedmdesáté minutě se na hranici šestnáctky hosté dopustili faulu a zuby na další dobře kopnutý trestňák si brousil, kdo jiný než Uvíra. Zvolil nejvhodnější způsob rozehrání a na zakroucenou střelu byl gólman Josefus krátký.

V závěru se Zlatníky objevily ještě v jedné výborné šanci. Fajkus však samostatný únik nezužitkoval, a tak se oba soupeři rozcházeli za stavu 2:1. „V tomto zápase o nic nešlo. Jsme rádi za vítězství, ale podle mého by zápasu více slušela remíza,“ zauvažoval Aleš Otípka.

„Utkání mělo průměrnou anebo podprůměrnou úroveň. Fotbal zkrátka nic moc. Zvítězil šťastnější celek. Každopádně jsme hráli špatně,“ nazýval věci pravými jmény Luboš Graclík.

Zlatníky - Chlebičov 2:1 (0:0)
Branky: 60. a 70. Uvíra – 55. z pen. R. Novák

Zlatníky: Otípka – Mezera, V. Morys, Holuša, J. Morys (20. Němčík) – Kořínek, Kavan (80. Černý), Uvíra, Řehulka – Prejda, Fajkus
Chlebičov: Josefus – Tihelka, Hollesch, Vavřinčík (70. Marčík), Zedník – R. Novák, P. Novák, M. König, Thomas – Levák, Šupík (80. Ellek)