První poločas a jeho úvodní minuty fanouškům příliš mnoho zábavy nenabídly, hrálo se především ve středu hřiště a útočných akcí bylo jako šafránu.

Až po čtvrthodině hry viděli fanoušci první větší šanci, a to když se k míči dostal Černý a po dlouhém sprintu podél lajny adresoval svou přihrávku nabíhajícímu Georgievovi. Ten si v malém vápně věděl sám rady a překonal brankáře hostí.

Avšak ani tato branka nijak hru nerozproudila a diváci spíše zívali nudou. Možná se nechali uspat i obránci Zlatník, kteří ve 43. minutě neuhlídali standardní situaci, a dovolili tak Chomýži Kopeckým vyrovnat, což už se do konce poločasu nezměnilo.

Druhý poločas nezačal pro favorita vůbec dobře, a po pěti minutách hry dokonce prohrával, když lacino ztratil míč na útočné polovině. Chomýž se dostala do přečíslení a Tabach upravil na 1:2. V tomto nudném zápase však nakonec ještě jedna branka padla a postaral se o ni opět aktivní Černý, který svůj centr tentokrát adresoval Fajkusovi, který se hlavou nemýlil, a zabránil tak prohře svého klubu.

„Zápas to byl průměrný, téměř bez šancí. Přiznávám, že jsme před zápasem počítali se třemi body, ale dnes se ukázalo, že soupeř má svou kvalitu a hrál velmi dobře, téměř do ničeho nás nepustil a uhrál si to, co potřeboval, je jasné, že my jsme dva body ztratili a oni jeden získali,“ komentoval závěrečný výsledek asistent trenéra Zlatník Aleš Otipka.

Zlatníky – Chomýž 2:2 (1:1)
Branky: Georgiev, Fajkus – Kopecký, Tabach
Zlatníky: Vrána – David Holuša, Morys, Mezera, Přemysl Holuša – Fajkus, Kavan, Černý, Prejda – Georgiev

Petr Večeřa