Zlatnickému mužstvu dokonale vyšel vstup do utkání. Už v desáté minutě si hlavní rozhodčí povšiml přečinu ve vápně hostí a nařídil penaltu, s níž si poradil útočník Prejda. Neuběhlo snad ani sto dvacet sekund hry a skóre se měnilo podruhé. Kavan z trestného kopu zakroutil míč přímo na hlavu Prejdy a Zlatníky vedly o dva góly.

Kanonáda v podání domácích měla pokračování. Prusek se rozhodl vystřelit ze dvaceti metrů a parádní rána zapadla až do sítě. O chvíli nato mohl být rozdíl ještě vyšší, jenže Kavan neproměnil sólo nájezd na jindřichovského gólmana. Zlatnický forvard prožil své okamžiky slávy pět minut před přestávkou. Tehdy využil fatálního zaváhání mezi brankářem a stoperem Jindřichova a zvyšoval na 4:0.

Hosté byli úplně odepsaní a korunku jejich zmaru nasadil druhou trefou v zápase Prusek. Sám prošel do vápna, udělal si z protihráčů dobrý den a neomylně zakončil. „Musím uznat, že Jindřichovští se na začátku závěrečné pětačtyřicetiminutovky trochu zvedli. Během deseti minut jsme však hru vyrovnali, a když se asi půlhodiny před koncem nechal vyloučit jeden z hostujících fotbalistů, měli jsme vše pod kontrolou,“ vypichoval trenér domácích Aleš Otípka.

Jednoduše řečeno, i ve druhé půli hrály prim Zlatníky. Kořínek sice svůj samostatný únik zazdil, ale po skvělé akci Řehulky doklepával do prázdné kasy na konečných 6:0 Kavan. Nutno dodat, že v závěru ještě napálil břevno Georgiev. Na tento debakl bude Jindřichov určitě chtít co nejrychleji zapomenout.

„Netvrdil bych, že soupeř byl příliš slabý. Výborně se nám povedl úvod. Jindřichovský tým jsme dokonale položili. Vycházela nám kombinace a hosty jsme k ničemu nepustili,“ komentoval zlatnický kouč.

Zlatníky – Jindřichov 6:0 (5:0)
Branky: 10. z pen. a 12. Prejda, 14. a 41. Prusek, 40. a 70. Kavan
Zlatníky: Vrána – M. Řehulka, V. Morys, Holuša, J. Morys – Kořínek (70. Váňa), Prusek (80. T. Řehulka), Uvíra, Georgiev – Prejda, Kavan (60. Fajkus)

Petr Dušek