Od prvních minut bylo zřejmé, že Zlatníky mají navrch, a důkaz této převahy přišel velmi rychle. V 5. minutě se blýskl skvělou individuální akcí Toman, když se skvěle uvolnil, pronikl do pokutového území a ranou k tyči nedal brankáři šanci reagovat.

Za dvě minuty mohli domácí náskok navýšit, ale po skvělém centru hlavičkoval Kavan pouze do tyče a o minutu později Prejda tvrdou střelou mířil mimo tři tyče Janetzkého branky. Tlak domácích však nakonec další branky opravdu přinesl.

Ve 20. minutě se postavil k přímému volnému kopu Mezera, jehož střelu sice obránci dokázali zablokovat, ale následná pohotová střela Georgieva skončila v bráně. Po půl hodině hry se skóre měnilo potřetí. Morys vybojoval rohový kop, kterého se ujal Prejda a jeho následný centr si velmi nešťastně srazili hosté do vlastní branky.

„Úplně nás přejeli, byli lepší a my neměli vůbec žádnou šanci,“ litoval prvního poločasu trenér Jan Wollner a dodal: „Kluci vůbec neplnili pokyny, které jsme jim dali, a taky jsem jim to o poločase řekl.“ Ve druhém poločase už opravdu Stěbořice podávaly lepší výkon, ale stále na svého soupeře nestačily.

Vždyť ve 46. minutě domácí trefili díky Řehulkovi už svou druhou tyč v utkání. Důkazem větší snahy Stěbořic byla 73. minuta, kdy jejich nejlepší střelec Chlopčík dostal míč krásně do běhu a díky své rychlosti se dostal až před gólmana Vránu, kterého nakonec s přehledem obešel, a skóroval.

Jenže to bylo ze strany hostů všechno. A šance si vytvářeli hlavně domácí, kteří je ve druhém poločase zatím spíše zahazovali. Zlom mohl přijít v 80. minutě, kdy dostaly Zlatníky možnost kopat pokutový kop, ke kterému se postavil Toman, který se pokusil napodobit Panenku, ale překopl bránu. I přesto patřila poslední tečka domácím, kteří v 90. minutě dávali na konečných 4:1.

Fajkus se po sérii krátkých přihrávek dostal míči a přesnou přihrávkou pod sebe našel Prejdu, který pohodlně zakončil. „Zasloužené vítězství po velmi dobrém výkonu. Bylo to typické derby jak na hřišti, tak na tribunách. My jsme byli po celý zápas lepší a musím říct, že naše vítězství je zasloužené,“ liboval si vítězný trenér Aleš Otipka.

Zlatníky - Stěbořice 4:1 (3:0)
Branky: 5. Toman, 17. Georgiev, 30. vlastní gól, 90. Prejda - 73. Chlopčík

Zlatníky: Vrána – D. Holuša, Mezera, P. Holuša, Morys – Řehulka (80. Štukavec), Kavan, Toman, Fajkus – Prejda, Georgiev (88. Kořínek)
Stěbořice: Janetzky – Richter (70. Bartusek), Holubec, Krupa, Hanslík – Fiedler, Barteska (46. Graca), T. Dietrich, Paleta – Chlopčík, M. Dietrich

Petr Večeřa