Úvodní branka nenechala na sebe dlouho čekat. Po rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Žitnik a otevřel účet zápasu. Ve zbývajících minutách poločasu diváci už ale jen zívali nudou. „Hrálo se spíše mezi oběma šestnáctkami. Nic zajímavého se na hřišti nedělo,“ komentoval první poločas domácí gólman Aleš Otípka.

Druhý poločas byl také velmi bídný, ale věci se nakonec daly do pohybu a v 60. minutě už byl náskok Úvalna dvoubrankový. Hosté rychle rozehráli rohový kop, míč se dostal opět k Žitnikovi a ten svým druhým gólem zvyšoval na 0:2.

O deset minut později se dočkaly také Zlatníky, když po sérii chytrých přihrávek doputoval míč až ke Kavanovi a ten si věděl v pokutovém území rady – 1:2. Zlatníky se tak pomalu dostávaly do tempa. Navíc hrály i přesilovku. Tu bohužel nevyužily a nakonec jim zůstaly oči pro pláč.

„Moc jsme toho dnes nepředvedli. Věřím, že ve zbývajících dvou duelech si spravíme chuť, hlavně v prestižním derby se Stěbořicemi,“ uzavřel Otípka.

Zlatníky – Úvalno 1:2 (0:1)
Branky: Kavan – Žitník 2
Zlatníky: Otípka – Mezera, Václav Morys, Holuša, Jiří Morys (70. Němčík) – Kořínek (75. Štukavec), Kavan, Uvíra, Řehulka – Prejda, Fajkus.

Petr Večeřa