„Klukům nemohu nic vytknout. Nastoupili jsme v hodně improvizované sestavě a hráči zápas odjezdili. Za stavu 1:0 jsme měli tři tutovky, škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat,“ řekl po utkání Lumír Kot, který vedl tým jako hlavní kouč.

Hlučín překvapil sestavou, ve které chyběly některé opory. „Pro nás klíčové zápasy teprve přijdou. Sezimovo Ústí a Čáslav, to jsou týmy, se kterými musíme bodovat. Hráče, kteří byli v karetním ohrožení, jako Bogdaň nebo Bartošák, jsme šetřili. Honza Schulmeister nebyl zdravotně v pořádku. Možná, kdybych více zariskoval a tito kluci hráli, mohl být výsledek jiný – lepší,“ vysvětlil Kot.

Tým z Julisky vyhrál potřetí za sebou bez inkasovaného gólu, byť odpor úporně bránícího soupeře zlomil přes trvalý tlak až v poslední čtvrthodině. Postaral se o to kamerunský kanonýr Dani Chigou, který po předchozím vynechaném zápase vyběhl na hřiště z pozice náhradníka až deset minut po přestávce a v 75. minutě otevřel skóre.

Brankáře Václavíka překonal hlavičkou po centru Pavla Haška a dal svůj osmý gól v soutěži. Chigou tak zatím skóroval v každém utkání, do kterého nastoupil.

Výsledek zpečetil dvě minuty před koncem další náhradník. Jakub Sklenář dvě minuty po svém příchodu na hřiště zakončil akci, kterou sám založil ziskem míče ve středu hřiště.

Dukla Praha – Hlučín 2:0 (0:0)
Branky: 75. Chigou, 88. Sklenář. Rozhodčí: Hrubeš – Tacina, Szarowski. ŽK: Ulma (Hlučín). Diváci: 493

Dukla: Rada – Hašek, Vorel, Šmíd, Pospíšil – Laczkovich (65. Přeučil), Šiml, Hanousek – Svatonský (86. Sklenář), Vrána (55. Chigou), Berger. Trenér: Kozel
Hlučín: Václavík – Nuc, Hrtánek, Ulma, Coufal (83. Hošek), Zahálka, Milutinovič (75. Vaněk), Mozol (87. Andrýsek), Ondrušík – V. Schulmeister, Gulajev. Trenér: Berousek