Oba týmy se poměrně dlouho rozkoukávaly a první zajímavější okamžik byl k vidění až ve 28. minutě. Motalovu skákavou ránu ale brankář Paleček v pohodě zkrotil. O minutu později měli domácí první velkou gólovku. Koubek šel ze strany sám na brankáře, vystřelil, míč proletěl kolem Žondry, avšak ten ho minul.

V závěru prvního dějství nepochopitelně zaspal Lafrance, Coufal se míčem dostal až do vápna, jenomže tam ve spolupráci se Žondrou šanci pohřbili. Most si vzal slovo čtyři minuty před koncem poločasu a hned z toho byla branka. Z nějakých pětadvaceti metrů vypálil Bednář a míč se od tyče odrazil do sítě – 0:1.

V samotném závěru pak mohl vedení Severočechů pojistit Rusetski, který šel nám na Václavíka. Domácí gólman mu naštěstí šanci zlikvidoval.

Na začátku druhého poločasu svitla Hlučínu naděje. Po centru Koubka propadl míč až k Bogdaňovi, který svým třetím gólem jara vyrovnal. Brzy mohli domácí vést, Bartošák poslal centr do vápna a Žondra nastřelil ze dvou metrů pouze brankáře Palečka.

Hlučínská aktivita poté byla umlčena. Po chybě obrany se míče zmocnil Bednář a svou druhou brankou zápasu trefil hostům tři body.

Osm minut před koncem mohli mít Slezané alespoň bod. Veterán Hanus vysunul Bartla, jenž šel sám na brankáře, ovšem v zakončení zazmatkoval a branku vysoko přestřelil. A když se neujala ani standardka Bartošáka odešel Hlučín pošesté v řadě poražen.

„Naše hra se uklidnila až když jsme se dostali do vedení, byli jsme i mírně lepším týmem“ začal s rozborem utkání trenér Mostu Jorge Aňon. „Ve druhém poločase začali domácí více presovat, dávali vysoké míče na hrotového útočníka, což nám dělalo problémy. Podařilo se jim vyrovnat a při další šancí stálo při nás štěstí. Vzhledem k našemu postavení v tabulce, je toto vítězství velmi cenné,“ vydechl si mostecký stratég.

„Je to škoda, chtěli jsme vyhrát a tím vykřesat malinkou naději, bohužel se nám to nepodařilo,“ pokrčil rameny domácí kouč Jiří Bartl. „Měli jsme ve hře světlé momenty, nejsme ale schopni vstřelit branku, přitom šance na to byly,“ smutnil Bartl. „Budeme bojovat dál, musíme se soustředit na nejbližší utkání,“ doplnil trenér Hlučína.

Hlučín – Most 1:2 (0:1)
Branky: 48. Bogdaň – 41. a 63. Bednář. Rozhodčí: Mojžíš – Lakomý, Marek. ŽK:Bartošák, Žondra – Rusetski. Diváci: 300

Hlučín: Václavík – Coufal, Pavlík, Cverna, Hrtánek – Bogdaň - Bartl, Motal (81. Wludyka), Koubek (76. Hanus) – Bartošák, Žondra. Trenér: Jiří Bartl
Most: Paleček – Jendruščák, Běloušek, Lafrance, Knakal – Schut - Rusetski (90. Černý), Hofmann, Jedinák, Bednář (79. Christof) – Franěk (62. Frnoch). Trenér: Aňon