Slovíčko přejel je na místě, protože hosté si za celý zápas vytvořili jednu jedinou příležitost. Hlučínští fotbalisté dominovali a na čtvrtý pokus se jim podařilo napravit činnost, v níž ponejvíce zaostávali. Sice proměňování brankových příležitostí.

První poločas ale v tomto ohledu mohl být zavádějící. Nejprve křižnou ránu poslal kousek vedle Žondra, načež se řítil na bránu Bartošák. Zasekl si a přihrával Martinu Hanusovi, který Porcala nepropálil. Tlak domácích neustával a v jednadvacáté minutě doputoval na Hanusovu hlavu Bartlův centr. Balon šel těsně nad.

Do přestávky se Hlučín blýskl ještě dvěmi gólovkami. První spálil Bartošák. Ve vápně se měl jednoznačně pokusit zakončit, místo toho nahrával Hanusovi, jehož projektil varnsdorfská obrana zblokovala. Poslední velká příležitost vzešla z hlavičky Žondry. Na balon za obranu si naběhl Daniel Bartl, avšak poslal míč nad bránu.

Stěžejní okamžiky pro celkový vývoj utkání se dostavily deset minut po přestávce. Domácí zahrávali třikrát po sobě roh. Počínali si velmi důrazně. Nejdříve mohl skórovat Hanus, jenže jeden z hostí stál připraven na brankové čáře. Třetí rohový kop již gólový byl. Ve vápně Varnsdorfu nastal obrovský závar, který rozehnal Žondra, když úspěšně doklepával z bezprostřední blízkosti – 1:0.

Hlučín nepřestával tlačit a agilní Bartošák se dvě minuty po hodině hry dostal na hranici vápna a jeho střela olízla břevno. Mezitím vyzkoušel Hampla Kotiš. Hlučínský brankář si s jedinou šancí Varnsdorfu výborně poradil.

V sedmašedesáté minutě přišel na řadu penaltový okamžik. Ježdík podle posouzení rozhodčích fauloval v šestnáctce pronikajícího Hanuse. K pokutovému kopu se postavil Petr Bogdaň. Napoprvé ho Porcal vychytal, ale na Hanusovu dorážku byl už krátký. Ve zbytku zápasu se Hlučín důsledně soustředil na obranu a vyjma Žondrova pokusu ze samého závěru se již nic zajímavého nepřihodilo.

„Nezahráli jsme vůbec nic. Náš výkon byl vyloženě trapný. Nejhorší pod mým vedením. Věděli jsme, že Hlučín v předchozích duelech se neprezentoval vůbec špatně a vytvářil si šance. Soupeři jsme to hodně usnadnili,“ hodnotil utkání trenér Varnsdorfu Aleš Křeček.

Kouč domácích Jiří Bartl následně dodal: „Zaplaťpánbůh, že jsme konečně zvítězili. Druhá liga je vyrovnaná. Vytvořili jsme si řadu stoprocentních šancí a kluci makali. Na tréninku jim nebylo co vytknout. Konečně se nám povedlo dobrou hru podložit i góly a trefil se někdo jiný než Petr Bogdaň.“

Hlučín – Varnsdorf 2:0 (0:0)
Branky: 54. Žondra, 68. z pen. Hanus. Rozhodčí: Hájek – Gallo, Adámková. ŽK: Bartošák – Ježdík. Diváci: 210

Hlučín: Hampel – Hrtánek, Pavlík, Cverna, Štefek – Bogdaň – Bartl (77. Koubek), Motal, Bartošák (89. Mozol) – Žondra, Hanus (86. Wludyka)
Varnsdorf: Porcal – Ježdík, Pimpara, Stehlík, Hozda – Rudnytskyy, Jakobovský, Kotiš, Jordák (77. D. Procházka) – Chod (46. Breite) – J. Procházka (46. Klavík)

Petr Dušek