Až do jednadvacáté minuty přitom všechno nasvědčovalo tomu, že půjde o nudný a nezáživný fotbal. Pak ale Mozol prostrčil míč na Žondru, který pod padajícím Kořínkem tečoval na nabíhajícího Bartošáka, jehož nedovoleně zastavil Malchárek. Sudí Býma vytáhl červenou kartu.

Koubek šel na penaltu. A nedal. Oslabený Zlín byl donucen proházet sestavu. Díru ve středu obrany zacelil Elšík. Podruhé se pískal pokutový kop chvíli po půlhodině hry. Málokdo nejspíš stačil postřehnout, čím se Žondra provinil. „Údajně protihráče držel za dres,“ prohlásil středopolař Hlučína Lukáš Motal.

Roman Dobeš neponechal nic náhodě a ranou k tyči otevřel gólový účet utkání. Následovaly nebezpečné střely Mozola a Bartošáka ze střední vzdálenosti, ale těsně před přestávkou Býma opět ukázal do středu vápna. Postupujícího Nováka dle jeho názoru fauloval Coufal. Velmi přísnou desítku však Roman Dobeš napodruhé neproměnil. Míč totiž poslal pár čísel nad Hamplovo břevno.

„Rozhodující okamžik zápasu,“ deklaroval trenér hostujícího mužstva Marek Kalivoda.

Po návratu z kabin působili svěřenci kouče Jiřího Bartla aktivnějším dojmem. Cpali se do zlínské šestnáctky a soupeře začali alespoň opticky mírně přehrávat. Štefkův centr na zadní tyči ještě přizvedával mimo střídající Skřehot, ale v šestašedesáté minutě už bylo vyrovnáno. Bartošák zle dotíral na Zbožínka.

Na trase Zbožínek – Kořínek následně došlo ke komunikačnímu zkratu, míč se odrazil právě k Bartošákovi, který před sklouzávajícím Elšíkem zametl balon do brány. „Tak zkušení hráči si něco podobného prostě nesmí dovolit,“ zlobil se Kalivoda.

Jeho družina mohla skórovat. Šromově bombě ale chyběl asi metr a Roman Dobeš po dlouhém Kořínkově výhozu nezužitkoval sólo přes půlku hřiště. Výsledkovou definitivu přinesla třiaosmdesátá minuta. Bartošák na levé straně odcentroval úplně sám do ohně, balon byl před Kořínkem tečován a na zadní tyči chladnokrevně dorážel Motal – 2:1.

Závěrečné minuty již další vzrušivé momenty nenabídly, a přestože už to na hlučínské situaci asi nic nezmění, tři body zůstaly doma. „Od třiadvacáté minuty jsme to měli ztížené. Náš celek symbolicky opět doplatil na bolest této sezony – chyby zkušených hráčů. Vítězství jsme Hlučínu darovali na stříbrném podnosu,“ dodal ještě Marek Kalivoda.

Kouči domácího výběru Jiřímu Bartlovi se utkání hodnotilo o poznání pozitivněji: „Kdyby dal soupeř na 2:0, nejspíš by to bylo špatné. Můžeme ovšem spekulovat i nad tím, jak by utkání vypadalo, kdyby se Koubek trefil z penalty. Šanci dostali také dorostenci. Těší mě, že jsme dokázali potrestat zlínské chyby.“

Hlučín – Zlín 2:1 (0:1)
Branky: 66. Bartošák, 83. Motal – 35. z pen. R. Dobeš. Rozhodčí: Býma – Čecháček, Szarowski. ŽK: Žondra, Štefek. ČK: 23. Malchárek. Diváků: 620

Hlučín: Hampel – Coufal, Hrtánek, Cverna, Štefek – Mozol, Wludyka (61. Skřehot), Motal, Koubek (46. Hanus) – Bartošák, Žondra (71. Liška)
Zlín: Kořínek – Malý, Malchárek, Zbožínek, Jelínek – Šrom, R. Dobeš (80. J. Dobeš), Elšík, Novák – Bačík (71. Poznar), Kroupa (57. Bublák)

Petr Dušek