„Hrajeme doma, musíme vyhrát, bodových ztrát již bylo dost,“ uvědomuje si opavský kouč.

„Sparta se krčí u dna, nicméně se jedná o nepříjemného soupeře, navíc je reprezentační přestávka, a možná se v sestavě soupeře objeví i nějaký ten hráč z áčka,“ zvedá varovně prst Látal.

Opavská sestava by měla být až na potrestaného Zbyňka Pospěcha kompletní. „Jen Rosťa Kiša má drobné problémy, snad bude připravený,“ dodal Látal a pokračoval: „Trénovat začal i Víťa Přecechtěl, určitě ho vezmeme na lavičku a určitě ho využijeme na nějakou tu minutu.“

Opava se chce v sobotu prezentovat útočnou hrou. „Chceme hrát atraktivní nátlakový fotbal a co nejrychleji rozhodnout,“ uzavřel Radek Látal.

Zápas v Opavě má výkop v sobotu v 16 hodin.

Josef Květon si svou roli užívá

Sobotní zápas se Spartou bude pro současnou brankářskou jedničku Slezského FC Opava Josefa Květone svým způsobem zvláštní. Postaví se totiž proti klubu, kterému fandí.

„Spartě fandím, ale k nám přijede jen béčko,“ pousmál se mladý brankář. „Na utkání se hodně těším, chci se předvést v tom nejlepším světle. Věřím, že mi vyjde a Opava v něm získá tři body,“ pokračoval dvacetiletý brankář.

Opava byla blízko třem bodům již v letošním prvním vzájemném měření sil. „Chyběl nám kousek. Šance jsme měli, bohužel nám to tam nepadalo,“ vzpomíná Květon na bezbrankovou remízu ze Strahova. „Dnes musíme být ještě aktivnější, hrát agresivně a napadat soupeře už na jeho polovině,“ přikládá návod k tříbodovému úspěchu.

„Z posledních dvou zápasů jsme uhráli pouze bod, máme tak co napravovat. Z tohoto duelu bereme jen vítězství,“ zdůrazňuje Josef Květon. Vzhledem k reprezentační přestávce je možné, že tým z Letné přijede do Slezska posilněn i o nějaké hráče z ligového áčka. „Trenér nás na to již upozorňoval. Navíc dva kluci z béčka hrají za mládežnickou reprezentaci, takže uvidíme, koho trenér Svoboda nakonec přiveze,“ uvažuje nahlas opavský gólman.

On sám by uvítal v sestavě Letenských třeba mladého útočníka Václava Kadlece. „Nebylo by špatné si proti němu zahrát,“ pousmál se Josef Květon.

Mladý brankář se dostal mezi opavské tyče na základě zranění brankářské jedničky Otakara Nováka. „Je mi líto, že je to na úkor Otova zranění, jsem ale za důvěru trenérů strašně rád. Budu se snažit, abych se v brance co nejdéle udržel,“ řekla současná jednička Slezského FC Opava.

Ani v jednom z dosavadních zápasů nevyhořel. „Zatím si svou roli užívám,“ zakončil Josef Květon.