Hlučín chce v Mostě bodovat

V pátek po obědě nabrala výprava hlučínských fotbalistů směr Most. Svěřenci trenéra Pavla Hajného by po vítězství ve Vítkovicích a domácí remíze s Opavou rádi nějaký ten bodík přivezli také ze severu Čech.

Možná i proto, že Severočeši v probíhající sezoně na vlastním hřišti už dost bodů poztráceli (Most vyhrál ze šesti utkání na vlastním stadionu pouhá dvě – pozn. red.).

„Chceme bodovat,“ řekl jednoznačně hlučínský trenér Hajný. „Most se v posledních zápasech zlepšil a to jak herně, tak výsledkově,“ pokračoval kouč Hlučína. „Přesto si myslím, že Baník je zranitelný v defenzivě. Obraná čtveřice nepůsobí jistým dojmem,“ všiml si Pavel Hajný.

„Naopak v ofenzivě jsou výborní. Mají rychlé útočníky,“ podotkl hlučínský stratég. Slezané jedou do Mostu v kompletním složení, chybět budou akorát dlouhodobě zranění Honka, Koubek a Kobler.

Zápas začíná v sobotu odpoledne ve 14 hodin.

Látal: Budeme hrát ofenzivně

Pikantní druholigovou bitvu přinese sobotní zápas v Opavě. Domácí fotbalisté Slezského FC budou hostit jednoho z horkých kandidátů na postup do Gambrinus ligy – Tescomu Zlín.

„Myslím si, že diváci uvidí kvalitní utkání. Já věřím, že navážeme na naše poslední zlepšené výkony a proti Zlínu uspějeme. Z tohoto utkání mě zajímají jenom tři body,“ říká odhodlaně opavský trenér Radek Látal. Zlín je i podle postavení v tabulce mírným favoritem tohoto zápasu.

Jak tvrdí Radek Látal, Opava ale jenom bránit nechce. „Budeme hrát agresivně, útočně. Možná jen se třemi obránci,“ odkrývá karty opavský trenér.

Slezskému FC se konečně vyprázdnila marodka a trenér díky tomu může jít do duelu i s více variantami. „Představu mám, vše bude podřízeno úspěchu. Víme, že Zlín má ve svém středu kvalitní hráče. Borci jako všem dobře známý Libor Žurek, Martin Vozábal, David Šmahaj či Karel Kroupa již něco odehráli. Připravit se musíme i na Honzu Jelínka,“ upozorňuje Látal.

Očekávaný zápas v opavských Městských sadech má výkop v 16 hodin.