Jaroslav Horák věří v tříbodový zisk

Tři body! To je hlavní cíl opavských fotbalistů z dnešního duelu druhé fotbalové ligy proti Čáslavi. Slezané by rádi navázali na výkon, který podali proti Vítkovicím.

„Chceme hrát útočně a vytvářet si šance, hlavně je začít proměňovat již v prvním poločase,“ podotkl trenér opavského týmu Jaroslav Horák.

„Náš soupeř má za sebou dva nepovedené zápasy. Nejdříve ztratil utkání na Spartě, kde ve druhém poločase ještě vedl, a naposledy prohrál doma s Vítkovicemi. U nás tak bude hrát o všechno,“ míní opavský trenér.

Mezi největší postavy opavského soupeře patří ligou ostřílený brankář Tomáš Poštulka, který v minulosti chytal mimo jiné ve Spartě, Teplicích a Plzni, a také fotbalový světoběžník Tomáš Pešír. Útočník, který kopal ve Slavii, Blšanech, Mostu, Ružomberku, a také v Turecku a Skotsku.

„Na Pešíra si musíme dát pozor, dostává dlouhé balony za obranu, dokáže být nebezpečný,“ upozorňuje na zkušeného borce trenér Opavy.

Sestava Slezanů by se od té, co nastoupila v Třinci, příliš lišit neměla. O místo v základu zřejmě přijde David Korčian, který svým výkonem nenadchl. „Variant máme několik. Pro nás je důležité, že se uzdravil Milan Halaška,“ zdůraznil Jaroslav Horák, který naopak nemůže počítat s Robinem Wirthem, jenž dostal červenou kartu v zápase rezervy.

Opavský tým se představí podruhé na jaře v domácím prostředí a celá kabina se přeje, aby přišlo co nejvíce diváků. „Na Vítkovice přišla solidní návštěva, věřím, že naše poslední výsledky diváky do ochozů přitáhnou ještě ve větším počtu,“ přeje si stoper Radek Mezlík.

„Já za nás mohu slíbit, že uděláme vše, abychom vyhráli. Tohle utkání je pro nás důležité. Pokud ho vyhrajeme, výrazně se přiblížíme k záchraně v soutěži,“ podotýká největší hvězda opavského týmu.

Obdobného názoru je i třiatřicetiletý obránce Vladimír Čáp: „Čáslav je sice na předposledním místě tabulky, avšak má o dva odehrané zápasy měně než my. Navíc druhá liga je hodně vyrovnaná a každé zaváhání je hned poznat. My musíme tento zápas bezpodmínečně zvládnout za tři body," říká rezolutně třiatřicetiletý bek.

Zápas v Městských sadech má dnes výkop v 16 hodin.

Na fotbal za hranolky a sendvič

Slezský FC Opava získal nového partnera – McDonald’s Opava. Těžit z tohoto partnerství budou především fanoušci, pro které bude připraveno několik výhodných nabídek.

První z nich platí do konce dubna – každý fanoušek, který před placením předloží permanentní vstupenku na sezonu 2009/2010 či vstupenku z domácích utkání našeho klubu proti Zenitu Čáslav nebo Vysočině Jihlava, obdrží 20% slevu na sendvič + střední hranolky + střední nápoj.

„Během krátké doby od otevření si McDonald’s v Opavě získal velkou oblibu zejména mezi mladými lidmi. Oslovili jsme proto majitele restaurace a nabídli mu spolupráci. Pro začátek se jedná o výhodnou nabídku pro naše fanoušky, stačí jen předložit lístek z utkání nebo permanentku,“ uvedl generální manažer Slezského FC Opava a pokračoval:

„Uvidíme, jakou bude mít tato sleva u našich fanoušků odezvu, v budoucnu by se mohla spolupráce ještě prohloubit.“

Hlučín chce uspět i ve Vlašimi

Zápasy proti Karviné, Vlašimi a béčku Sparty označil kouč hlučínských fotbalistů Václav Daněk jako klíčové ze strany Hlučína pro další vývoj sezony. První překážku mají Slezané za sebou, Karvinou doma zdolali 1:0.

„Naprázdno nechceme vyjít ani ve Vlašimi,“ podotýká trenér Hlučína Václav Daněk. „Nečeká nás jednoduchý soupeř, ale každopádně je hratelný. Rozhodně nejedeme k nim se svěšenými hlavami,“ zdůrazňuje trenér Slezanů.

„Zápasy s Karvinou, Vlašimí a béčkem Sparty jsou pro nás klíčové. Pokud je všechny zvládneme, podaří se nám tím udělat velmi důležitý krok k záchraně,“ říká Daněk. V sestavě jeho týmu bude absentovat Koubek, zcela v pořádku ještě není ani Tomáš s Gulajevem.

„Tomáš a Koubek proti Karviné nehráli ze zdravotních důvodů, navíc prvně jmenovaný nebyl zcela v optimální formě,“ řekl Václav Daněk a dodal: „Hráči, kteří dostali místo nich důvěru, nezklamali. Jako kolektiv jsme utkání zvládli, a není tak důvod do sestavy zasahovat.“

Zápas ve Vlašimi má v sobotu výkop v 16.30.