Pavel Hajný: Na Spartu jedeme vyhrát

Zápas dvou sousedů v tabulce nabídne sobotní dopolední zápas druhé fotbalové ligy v Praze, kde rezerva Sparty hostí Hlučín. „V Praze nás čeká obtížné utkání, ale my tam jedeme vyhrát,“ řekl odhodlaně trenér Hlučína Pavel Hajný.

„Pokud k zápasu přistoupíme, tak jak třeba v Karviné, o náš výsledek se nebojím,“ podotkl trenér Slezanů. Hlučín naposledy doma remizoval s Vlašimí 0:0 a kouč hodnotil negativně hlavně první poločas: „První půle se nám vůbec nepovedla, hráli jsme bez pohybu, to se nesmí opakovat,“ řekl rázně Pavel Hajný.

Hru proti Vlašimi oživil až příchod Petra Koubka. „Je jedním z hráčů, kteří by se mohli objevit v základní sestavě. Totéž se dá říci o Bogdaňovi s Dobešem,“ naznačil trenér druholigového nováčka.

A s jakou taktikou Hlučín na svého soka vyrukuje: „Rozhodně nebudeme je bránit,“ řekl krátce Hajný.

Zápas v Praze má výkop v 10.15.

Opava překvapila s Baníkem a musí porazit Duklu

Opavští fotbalisté se ve středu blýskli parádním výkonem v pohárovém duelu s Baníkem, ukázali, že fotbal hrát umí. Nyní to musí prokázat v dnešním zápase s pražskou Duklou.

„Všichni si uvědomujeme, že potřebujeme konečně vyhrát. Připraveni na utkání jsme dobře, a to i přesto, že máme v nohách středeční pohár,“ řekl trenér Slezského FC Opava Radek Látal. „Kluci ve středu ukázali, že fotbal hrát umí, že je to jenom o jejich hlavách,“ dodává trenér Slezského FC Opava.

V sestavě se od té pohárové výrazné změny očekávat nedají. Na marodce zůstávají: Půda, Mezlík, Kolínek a nově Přecechtěl. „Ve středu si poranil hlavu a nyní leží v nemocnici. Na utkání ho určitě k dispozici mít nebudeme,“ krčí rameny trenér Opavy.

Duklu mají Slezané dobře přečtenou. „Víme o jejích slabinách i silných stránkách. Prostě musíme dnes vyhrát,“ zdůraznil Látal. Opavští budou stejně jako před Baníkem zavřeni na „baze“. „Nechceme nic podcenit,“ uzavřel Radek Látal.

Zápas v Opavě začíná v 16 hodin.