První akcí se blýskla Opava. Po Zapalačově rohu hostující obrana balon odkopla, ten se ale vrátil do šestnáctky, kde ho napálil Kuzmanovič vedle branky.

O dvě minuty později bylo živo na druhé straně.

Fendrich špatně odkopl balon, Valcíři podnikli rychlou akci, Vyskočil ještě neuspěl, ovšem Šichor dotlačil balon do sítě – 1:0.

Z vedení se Frýdek radoval jen čtyři minuty. Po Jursově zatažení a obehraní Švrčka se míč dostal ke Grussmannovi, kterému střela nesedla, míč doputoval ke Kuzmnanovičovi, který ho pustil na Pospěcha a opavský kapitán vyrovnal.

Opava začala mít navrch, její útočná aktivita začala nabírat na intenzitě.

Ve 27. minutě našel Schaffartzik Čelůstku, který poslal přesnou přihrávku Kuzmanovičovi, jenž těsně minul. Velká šance domácích na to jít do vedení. O sedm minut později se rozběhl Pospěch, narazil si míč o praporek, poslal centr do vápna, ovšem Smola ideálně netrefil míč.

Další gólovka Opavy. Ve 37. minutě kopal Zapalač trestný kop, přesně na Kuzmanoviče, který byl ve vápně sám, vystřelil, ke své smůle trefil na brankové čáře stojícího Klabníka.

Tři minuty před poločasem zahráli domácí výborně standardní situaci. Jursa skvěle vybídl ke skórování naběhnutého Smolu a ten získal Opavě vedení.

Frýdek ještě dokázal srovnat, když zbytečnou ztrátu domácích potrestal výstavní střelou Šumský – 2:2.

Na začátku druhého poločasu měl druhou velkou šanci Kuzmanovič. Tentokrát z trestného kopu trefil tyč. Na domácích bylo vidět, že chtějí strhnout vítězství na svou stranu.

V 57. minutě vyslal Žídek na zteč branky Pospěcha, ten podstoupil souboj s gólmanem Mihálkem, který ho fauloval a sudí Marek nařídil penaltu. K její exekuci se postavil specialista Schaffartzik a Opaváci podruhé vedli.

V 65. minutě prověřil Mihálkův postřeh dělovkou Jursa. V 74. minutě se domácí dočkali čtvrté branky. Po krásné akci, kdy míč putoval po ose Smola- Čelůstka – Janetzký a posledně jmenovaný zamířil přesně – 4:2.

Skuhravého tým se dál snažil o útočnou hru, avšak další gól už nepřidal.

Slezský FC Opava – Frýdek-Místek 4:2 (2:2)
Branky:
14. Pospěch, 42. Smola, 58. Schaffartzik, 74. Janetzký – 10. Šichor, 44. Šumský. Rozhodčí: Marek – Polák, Podaný. ŽK: Zapalač - Vyskočil, Nworah, Literák, Mihálek. Diváků: 2122

Opava: Fendrich – Pospěch, Simerský, Žídek, Čelůstka – Schaffartzik – Grussmann (71. Janetzký), Jursa (77. Mozol), Zapalač – Smola (89. Jurečka), Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý
Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Klabník, Petrović – Hykel, Šichor (68. Ruml), Šumský, Willwéber, Nworah (69. Slaninka) – Vyskočil (81. Krčula). Trenér: Miroslav Nemec