Všechna dnešní utkání začínají ve shodném čase, od 16 hodin.

Opava - Žižkov

Tak to je mazec! Málokdo asi na začátku sezony čekal, že v předposledním kole druhé ligy půjde v Opavě o holý život. Nakonec se tak stalo, druhá liga letos píše příběh, při kterém opavskému fanouškovi naskakuje husí kůže. Slezský FC totiž hraje o záchranu.

Matematika hovoří zcela jasně – aby měli Slezané klid, musí Žižkov porazit. „Žižkov vyměnil trenéra a tato změna mu prospěla, začal sbírat body a hlavně hraje v pohodě,“ začal hovořit asistent opavského kouče Josef Mucha.

„Je to pořád jako obehraná písnička, ale my už musíme konečně zabrat. Pokud navážeme na výkon z prvního poločasu a konečně dáme gól, vyhrajeme,“ podotýká Mucha. Otázka je, v jaké sestavě Opava nastoupí.

V posledních duelech trenéři totiž příliš šťastnou ruku neměli, hlavně pak se sázkou na mladého Furika, kterému spíše nasazením do zápasu ublížili. Nepochopitelně je naopak přehlížen technik Ondřej Bíro.

„Změny nějaké v sestavě budou, ale nechci být konkrétní. Mohu jen prozradit, že do sestavy se po karetním trestu vrací Láďa Čáp,“ nechtěl více prozradit Josef Mucha.

Největší zbraní Viktorianu je útočník Richard Kalod. „Na něj si musíme dát pozor, dal už jedenáct branek, o čemž nám se může jenom zdát. Já ale věřím, že tři body zůstanou doma,“ zůstává Mucha optimistou.

Čáslav – Hlučín

Hlučínští fotbalisté si v úterý v dohrávce sedmadvacátého kola pokazili dojem z posledních týdnu. Zbytečnou porážkou přišli o svou pětizápasovou sérii bez pro hry a opět se namočili do sestupových problémů až po uši. V sobotu je navíc čeká další z ohrožených týmů – Zenit Čáslav.

„Musíme se rehabilitovat za Most, to znamená v Čáslavi bodovat,“ má jasno kouč Hlučína Václav Daněk. „Stejně jako proti béčku Spartě, Vítkovicích a nyní i Mostu jsme klíčový duel nezvládli a záchranářský mečbol nepotvrdili,“ kroutí hlavou trenér Hlučína Václav Daněk.

„Já jsem ale přesvědčený o tom, že záchranářskou misi nakonec zvládneme,“ podotýká kouč Hlučína. Jenomže body jako sůl potřebuje i Zenit. „Most hrál u nás bezstarostný fotbal. Čáslav musí stejně jako my, a v tom je rozdíl,“ míní Daněk.

O sestavě na utkání jasno úplně nemá. Jedině, že vykartovaného Hrtánka opět nahradí mladý Mozol. „Proti Mostu patřil k těm lepším, dokonce se dostal do jedné velké šance, hrát bude znovu,“ potvrdil nominaci mladého záložníka kouč.

Sobotní zápasy také mohou hodně napovědět o tom, kdo nakonec druhou ligu opustí. „Věřím, že Vítkovice nám v utkání se Spartou pomohou, tak abychom jak my, tak Opava se ve druhé lize zachránili,“ uzavřel Václav Daněk.