Opava jela do Vlašimi i se všemi marody

Odvrátí opavští fotbalisté v sobotu svou cestu do záhuby? Tahle otázka se nabízí před utkáním Slezského FC ve Vlašimi. Ani ten největší skeptik by před sezonou nepředpokládal, že klub s nejlepšími fanoušky ve druhé lize bude mít tak šílené problémy.

Slezané do dějiště zápasu vyrazili již v pátek a ve výpravě nechyběli ani marodi. „Víme, co je v sázce. Nikomu z nás to není jedno,“ podotýká kapitán týmu Jaroslav Kolínek. „Zvládneme to,“ je přesvědčený opavský asistent Josef Mucha. „Stále to máme ve svých rukou. Všichni si dobře uvědomujeme, že po Vlašimi už žádný reparát mít nemůžeme,“ uvědomuje si jeden z opavských trenérů.

„Když pominu zápas v Karviné, tak v žádném jiném nás nikdo nepřehrál. Kluci fotbal hrát umí a ve Vlašimi to dokážou, Opava nepatří na místa, na kterých se momentálně nachází,“ říká zvýšeným tónem ve hlase Kolínek.

Nejzkušenější hráč Horákovy sestavy je sice zraněný, ale jediný trénink nevynechal. „Jsem stále s mužstvem. V týdnu jsme se snažili uvolnit atmosféru a vyčistit hlavy,“ poznamenal opavský srdcař. „Už toho moc nenatrénujeme, zápas ve Vlašimi bude hlavně o hlavě,“ dodává záložník Ondřej Bíro.

Výrazné změny se v opavské sestavě oproti duelu se Žižkovem očekávat nedají. „Hrát nemůže Rosťa Kiša, nyní ještě řešíme, zda hrát na tři nebo na dva útočníky,“ přiznal Josef Mucha. „Jsem přesvědčený o tom, že to ale zvládneme a druhá liga se bude v Opavě hrát i příští rok,“ podotýká Horákův asistent.

Podle jeho slov bude opavská lavička sledovat i výsledky z ostatních stadionů. Zápas ve Vlašimi má výkop v 17 hodin.

Hlučín si brousí zuby na Duklu, záchranu ale nemá ve svých rukou

Rozjetý tým pražské Dukly se dnes postaví hlučínským fotbalistům. Ti mají před sebou těžký úkol, musí bodovat, nejlépe vyhrát, a navíc čekat na zaváhání svých konkurentů.

„Věřím, že to zvládneme a druhou ligu zachráníme stejně jako Opava,“ je optimistou zkušený záložník Hlučína Petr Žižka. „Na poslední kolo nám připadl hodně nepříjemný soupeř. Dukla má na jaře fazonu, tuším výsledkově nejlepší tým jara,“ uvedl kouč Hlučína Václav Daněk.

„Mají velmi dobrý i herní projev,“ přišel s dalším postřehem Daněk. „Mohou u nás hrát uvolněněji, bez stresu, což považuji za jejich velkou výhodu,“ doplnil trenéra Petr Žižka. „Otázkou ale je, v jaké sestavě k nám přijedou. Chybět jim určitě bude nejlepší střelec druhé ligy Chigou,“ řekl ještě rychlonohý záložník. Ostrostřelce z Julisky vyřadily ze hry čtyři žluté karty.

Během týdne opět klátily Slezsko vydatné deště, pořádně zabrat dostal i hlučínský trávník. „Ještě ve středu byla na hřišti asi dvacetimetrová kaluž, ale já věřím, že se hrát bude. Už kvůli regulérnosti soutěže. My osobně si ani nepřipouštíme, že by se mělo něco odkládat,“ řekl Daněk.

Nervozita v kabině Slezanů určitě panuje, vždy stačilo před necelými dvěma týdny porazit Most a Hlučín by byl z nejhoršího venku. „Takový už je fotbal,“ pokrčil rameny Petr Žižka a slíbil: „Uděláme ale všechno pro to, abychom druhou ligu zachránili.“

A co bude na Duklu platit? „Kombinační hrou ji asi nepřehrajeme. Musím vsadit na maximální bojovnost a nasazení a také je zapotřebí, aby kluci dali do hry i srdíčko,“ přichází trenér s receptem na úspěch.

Na otázku, zda bude sledovat i výsledky z jiných stadionu, odpověděl: „Informace určitě budu mít.“ Zápas v Hlučíně začíná v 17 hodin.