Jakartovičtí měli velice povedený vstup do utkání. Hned v první čtvrthodině si vypracovali tři stoprocentní brankové příležitosti, bohužel proměnit se jim podařilo až tu poslední. Za hostující obranu si v patnácté minutě naběhl útočník Šupák, dostal do běhu kolmý pas a prostřelil heřmanického brankáře.

Vstřelená branka domácím spíše uškodila. Herní iniciativu zcela přenechali soupeři. Hráči Heřmanic drželi míč častěji na svých kopačkách, ale nebyli schopni vytvořit si jakoukoliv větší brankovou příležitost.

Pět minut před koncem první půle zahrávaly Jakartovice rohový kop. Ten heřmaničtí fotbalisté odvrátili a z následného protiútoku trestali. Dostali se do přečíslení, které vyřešili přímo ukázkově. Vyrovnáno 1:1.

Druhý poločas nabídl vyrovnanou hru, která se odehrávala převážně ve středu hřiště. A když už se hráči na jedné nebo druhé straně dostali k přímému ohrožení branky, trestuhodně selhávali. V šedesáté minutě zahrávali domácí roh. Na centrovaný balon nejvýše vyskočil stoper Hanel a překonal hostujícího gólmana.

Tím převážil utkání na stranu Jakartovic. Patnáct minut před koncem dostal přihrávku za obranu hostí Satke. Z boku postupoval na bránu, ale zezadu jej nedovoleně skolil dobíhající obránce. A kopala se penalta.

Tu s přehledem proměnil Paluch a stanovil tak konečný výsledek na 3:1 pro domácí.

„Konečně jsme trošku zabrali. Po zápasech, kdy se nám moc nedařilo proměňovat šance a trochu jsme se trápili, se kluci zvedli. Vítězství v posledním zápase před zimní přestávkou je vždycky dobré,“ zhodnotil utkání domácí kouč Zdeněk Knopp.

Jakartovice - Heřmanice 3:1 (1:1)
Branky Jakartovic: 15. Šupák, 60. Hanel, 75. Paluch
Sestava Jakartovic: Janech – Petr, Hořínek, Hanel, Holub R. – Smuda, Paluch, Kavan, Prášil – Satke Šupák (75. Hulík)

(hab)

Tabulka I.A třídy po 13. kole.