„Zimní přípravu jsme odstartovali 17. ledna. Trénujeme třikrát týdně a využíváme také umělé trávy. Přípravné utkání jsme zatím odehráli jen jedno, a to s béčkem Slezského FC, který jsme porazili v poměru 5:1. Ostatní zápasy jsme byli nuceni vypustit, protože nám v kádru řádí nějaké nemoci.

Dva hráči onemocní, pak se sice vrátí, jenže pak odejdou další tři, co se nakazili předtím. Jako třeba teď v případě Palkoviče,“ kroutí hlavou trenér Jakartovic Zdeněk Knopp.

„Nějaké posily máme v hledáčku, přichází k nám útočník Martínek, který hrál za Žimrovice. Jsme taktéž domluveni s jedním záložníkem, ale mezi sebou se ještě musí domluvit oba kluby, takže konkrétnější nebudu. Naopak dobře to nevypadá s přestupem mladého forvarda Tkadlečka z rezervy SFC. Počítám ale, že ho Opava nepustí,“ říká Zdeněk Knopp.

V zákulisí se spekuluje o odchodu Satkeho do Chomýže, kouč Knopp nám však tuto informaci nepotvrdil. „Odchody zatím nemáme hlášeny, takže kádr by měl zůstat takový, jaký byl na podzim, samozřejmě vyztužený těmi novými fotbalisty. Na začátku soutěže jsem si dal za cíl zachránit se, ale skončili jsme v horní polovině tabulky, a myslím si, že k jistotě záchrany nám zbývá na jaře uhrát tak šest bodů, kdyby náhodou padala hned čtyři mužstva,“ míní Knopp a pokračuje:

„Máme navíc celkem dobrý los, protože hrajeme osmkrát na domácím hřišti, kdežto venku jen v pěti případech. Samozřejmě chceme získat co nejvíce bodů, ale nějak netlačíme na pilu, uvidíme, jak se celá situace na jaře vyvine,“ zakončil jakartovický stratég.

Jan Šimek