Oklikou přes Liberec, Čáslav, Hlučín a Trnavu se vrací zpět. Párkrát padl na tvrdou zem, po sérii zranění z velkého fotbalu vypadl, rok nemohl hrát. Jeho mateřský klub mu nyní podal pomocnou ruku. Bude Jakub Dohnálek znovu zářit? Uvidíme, míč je nyní na jeho straně.

Obdobný příběh prožil před půl rokem útočník Tomáš Mrázek. Do Městských sadů přišel jako odložený fotbalista Třince, mnozí nad touto posilou kroutili nechápavě hlavou, jenomže Mrázek všem zalepil ústa, zazářil jako kometa a nyní má na stole nabídky z ligy. Jakub Dohnálek, kterému bude 12. ledna teprve čtyřiadvacet, tak má krásnou inspiraci.

Návrat po necelých sedmi letech

Dohnálka si vyhlédl Liberec v době, když ještě hrála Opava ligu. Na severu Čech nastupoval za béčko, hostoval ve druholigové Čáslavi. Jeho jméno figurovalo i v nominaci pro mistrovství dvacítek do Kanady, kde Češi nakonec vyválčili stříbrné medaile, na šampionátu ale rodák z Vítkova nehrál.

Poté, co se v libereckém dresu výrazně neprosazoval, zamířil do druholigového Hlučína, kde si vybojoval místo v základní sestavě a pomohl týmu zpod sila zachránit druhou ligu. „Přišla nabídka z Trnavy, kde to nebylo špatné. Jenomže jsem se zranil. Nejdříve přišly problémy s kotníkem, následovala operace, když už to vypadalo dobře, přetrhl jsem si vazy v koleně,“ vzpomíná Jakub Dohnálek.

Nakonec z toho byl rok bez fotbalu. Ambiciózní Spartak s ním rozvázal smlouvu. „Na Trnavu mám dobré vzpomínky. Spartak má nejlepší fanouškovskou základnu na Slovensku, něco jak v Česku Opava,“ říká Dohnálek, který má na svém kontě třiatřicet startů v české nejvyšší soutěži.

V Opavě zatím na zkoušce

Sám nečekal, že se tak brzy do mateřského klubu vrátí. „Tak už to někdy v životě chodí. Ani mi nepřipadlo, že jsem z Opavy tak dlouho pryč,“ poznamenal fotbalista, který je schopen hrát jak v obraně, tak záloze. „V klubu jsem potkal spoustu známých tváří,“ doplňuje.

V jeho příchodu má prsty trenér brankářů Michal Kosmál. „S Michalem se známe z Hlučína. Napsal jsem mu, že jsem volný hráč, chtěl jsem zjistit situaci, zda by Opava měla zájem. Ozval se mi pan Kutty, domluvili jsme se na zkoušce,“ popisuje svůj příchod do Slezského FC Jakub Dohnálek.

„Sám jsem zvědavý, jak na tom jsem. Věřím, že jsem zdravotně v pořádku. Udělám všechno pro to, abych se v kádru Opavy udržel,“ uzavírá autor jedné ligové branky.