„Kvůli studijním a pracovním povinnostem jsem se musel pozice trenéra vzdát,“ potvrdil sám Jakubec. První část sezony se Vítkovu skutečně nevyvedla podle představ. V úvodních kolech často tápal, až teprve v závěru se týmu začalo jakž takž dařit.

Stejného názoru byl i již bývalý kouč Josef Jakubec: „S průběhem podzimní části nemůžeme být spokojeni, protože poslední místo jsme skutečně neočekávali. Bohužel v úvodní části výsledky a herní projev ovlivnila nedisciplinovanost a nedochvilnost některých fotbalistů a v neposlední řadě Vítkov opustili hráči, se kterými jsme počítali, že mohou napomoci lepšímu postavení v tabulce.

Následně tak vítkovský celek musel nastupovat vždy v jiném složení a teprve před koncem soutěže se sestava konsolidovala, což znamenalo rapidní zlepšení herního projevu.V průběhu zimního přípravného období bude hlavním úkolem zvýšit kondici a pozvednout takříkajíc týmového ducha (zjednodušeně řečeno jeden za všechny a všichni za jednoho).

Diskuse mezi hráči v průběhu utkání byly pro Vítkov pověstné a v průběhu sezony vedly k nekoncentrovanosti hráčů a měly fatální následky. Jinak zimní příprava bude pravděpodobně probíhat v místních podmínkách,“ pokračoval Jakubec.

Vítkovský cíl pro jaro se zdá být jediný možný – záchrana. „O posilování kádru je ještě předčasné hovořit, protože pokud se vyřeší výše uvedené potíže, má Vítkov dostatek hráčů,“ poznamenal Jakubec a dodal: „Ve skrytu duše doufám, že Vítkov vezme všem body a tím pádem se nestane jedním ze sestupujících. Jednoznačnou prioritou je tedy záchrana.“

(dus)