Původně se spekulovalo, že by Jelínek měl začít přípravy v ligovém Zlíně. „S Opavou jsme se dohodli na roční spolupráci. Jsem rád, že zde může opět hrát,“ svěřil se po přípravném středečním utkání se Zlínem Jan Jelínek.

„S generálním manažerem Pavlem Hadamczikem jsem byl v kontaktu již během dovolené. Měl jsem zájem v Opavě pokračovat a on také projevil o mé služby zájem. Nakonec souhlasil i Zlín,“ pokračoval Jelínek. Na to, že by se porval o místo v kádru ligového Zlína, zprvu také pomýšlel.

„Nemělo to ale cenu. Podepsali Pennera a nechali si Dujku. Navíc mi řekli, že jsem po zranění a musím se zprvu rozehrát. To byl pro mne jasný signál,“ přiznal Jelínek.

Slezský FC se v současné době nachází v tvrdé letní přípravě a trenér Neček opravdu své ovečky nešetří. „Nedá se nic dělat, k fotbalu to patří. I když v takovém horku je to celkem pořádný zápřah,“ pousmál se opavský fotbalista, který nastoupil do utkání s Dubnicí ve druhém poločase.

„Dubnica byla kvalitním soupeřem. Musíme si zvyknout na přechod z kondiční zátěže do zápasu. Myslím si, že to ale nebylo z naší strany dnes špatné,“ uzavřel fotbalista zapůjčený do Opavy ze Zlína.