Součastný šéftrenér opavského dorostu si v úterý odbyl premiéru v dresu svého nového klubu – Města Albrechtic. Tým z Krnovska bojuje o špici v divizi a právě Pejša by měl výrazně zpevnit jeho defenzivu.

„Původně jsem chtěl skončit, ale fotbal mi strašně chyběl. Připravoval jsem se individuálně, cítil se ve fyzické pohodě.Vpondělí přišla nabídka z Albrechtic. Brzy jsme byli domluveni,“ vysvětluje svůj návrat na zelený trávník Jan Pejša.

Proti Dolnímu Benešovu odehrál první poločas. „Na víc to zatím nebylo. Vlastně po půlroce jsem hrál zápas. Musím začít pomalu,“ pousmál se fotbalista, kterému bude v květnu devětatřicet.

V Albrechticích bude zatím půl roku z Opavy hostovat. „Tak zní domluva,“ doplnil Pejša. Ještě v prosinci přemýšlel o tom, že se již na hřiště nevrátí. „Čekala mě operace kolena, vše dopadlo dobře, tak jsem zpátky,“ hlásí stoper s řadou prvoligových zkušeností.

Krom působení v Albrechticích bude nadále zastávat i funkci šéftrenéra opavských dorostů. „Na tom se nic nemění,“ podotýká zadák, který má za sebou štaci i v nejvyšší kyperské soutěži.K tomu, zda by si troufl ještě na druhou ligu, říká: „To už je minulost. Divize je pro mě dostačující. Věk se zastavit nedá.“ Ve svém novém působišti se potká s Martinem Rozhonem, bývalým kanonýrem Kaučuku Opava.

„Martin dělá u Albrechticích trenéra. Spolu jsme odehráli řadu zápasu v lize. Věřím, že na ně navážeme úspěšnou spoluprací i v Albrechticích,“ uzavírá Jan Pejša.