„V prvním poločase jsme měli více ze hry. Na začátku druhého náš celek naopak zkoušel změnit hru. Testovali jsme různé herní varianty. Tato utkání jsou pro nás velmi důležitá, protože jimi získáváme sebevědomí,“ vysvětloval právě Jan Wludyka.

Havířovská eskadra připomínala soubor vysloužilých známých tváří. Mimo jiných jmenujme především Miroslava Matušoviče. Bývalého záložníka Baníku Ostrava či pražské Sparty: „S Havířovem jsme hráli už jednou. Kvalitní soupeř. Jde nám hodně do těla. V kádru navíc má fotbalisty ostřílené první či druhou ligou. Zkušenosti rozhodně má.“

Wludyka herně nezklamal. Ač svým vzrůstem není nikterak vysoký, ve středu pole statečně bojoval a pokoušel se plnit pokyny hlučínského trenéra Jiřího Bartla. „Na postu středního záložníka musím rozdávat balony. Snažím se sbírat také odražené míče od našich útočníků. Po nákopech apod. Se svým výkonem jsem celkem spokojený. Akorát bych chtěl ještě vsítit branku. Tohle je vždycky třešnička na dortu,“ popisoval domácí záložník.

V neděli dopoledne už to však bude šálek trochu jiného čaje. Hlučín doma vyzve Třinec a v regionálním derby změří síly s ambiciózním týmem druhé ligy. „Očekávám úplně jiný zápas. Třinec se v druhé lize prezentuje velice dobrými výkony. Disponuje řadou kvalitních hráčů. Myslím, že je před námi dost těžké utkání,“ pokračoval.

Papírové předpoklady věří více Třinci. Má zkušenější tým s hráči jako Malíř nebo Siegl. Jan Wludyka se ovšem domnívá, že právě mládí a dravost hlučínské družiny může sehrát svou roli. „Pro mladé fotbalisty je Hlučín vhodnou štací. Také jsem ještě mladý. Máme možnost se ukázat a poté se dostat třeba i někam výš.

Vzadu jsou zkušení borci. Třeba Petr Pavlík působil v nejvyšší soutěži v Turecku. Michal Václavík v bráně už má toho také dost za sebou,“ uvedl na pravou míru.

Záložník oblékající dres s číslem deset ještě doplnil, jak se do Hlučína vůbec dostal: „Jsem hráčem Baníku. Předtím jsem byl na hostování ve třetiligové Hlavici, načež v polovině ledna následoval přesun do Hlučína.

Udělám všechno pro to, abychom se zachránili. Pro mě osobně je to výzva. Do budoucna bych se i díky tomuto angažmá mohl dostat někam výš.“

Petr Dušek