Post pravého obránce v domácí sestavě je neodmyslitelně spojen s postavou opavského kapitána Jaroslava Kolínka, který o víkendu odehrál celý zápas a ke třem bodům přispěl jistým a zkušeným výkonem.

„Dukla byla fotbalovější. V prvním poločase jsme vsítili dva góly a mohli dát do prázdné brány na 3:0. Gól hostí těsně před poločasem ovlivnil další průběh utkání. Trošku jsme se strachovali o výsledek a v závěru se soustředili na to, abychom neinkasovali, což se také podařilo,“ hodnotil Jaroslav Kolínek, který na začátku druhého poločasu sebral vyrovnávací branku z kopačky Blahovi.

Zlomovým okamžikem utkání se mohla stát branka Dukly na 2:1. Přece jenom přišla těsně před poločasem a mohla se svěřenci Radka Látala pěkně zamávat. Větší škody však nakonec nenapáchala.

„Zapůsobilo to na nás celkem dost, protože tímhle soupeř ožil. Hrál dobře, dával si balony po zemi a dá se říci, že až na jednu vážnější příležitost v druhé půli jsme je do ničeho většího nepustili. Dukla se před koncem zápasu snažila zahrozit hlavně ze standardních situací, ale nic z toho nebylo,“ vracel se k utkání Kolínek.

Ten také přiznal, že jeho tým si nedělal ze soupeře nějak velkou hlavu, přestože se Pražané stále řadí mezi jednoho z největších kandidátů na postup a v kádru působí několik velice známých osobností, které si udělaly jméno v první lize. „Respekt tam byl jako ke každému jinému soupeři. Určitě nebyl z toho pohledu, že bychom se soupeře nějak moc báli.

Jak jsem již řekl. V první půli jsme si vytvořili nějaké šance. Jen je škoda, že se nepovedlo dát na 3:0, neboť se zápas mohl rozhodnout už tehdy,“ pokračoval opavský zadák. Pro domácí přišly tři body právě včas, jelikož po několika remízách v řadě skoro zapomněli, jak chutná vítězství: „V minulém domácím utkání jsme HFK Olomouc do ničeho nepustili. Oni jednou tečovanou střelou vyrovnali na 1:1.

Tohle v hlavách hráčů asi trochu zůstalo, ale v sobotu jsme to ve druhé půli ubojovali a získali tři body.“ Velkým nebezpečím pro hostující obranu se stal útočník ve žluto-modrém dresu Pavel Šultes, který se poprvé po zranění objevil v základní sestavě.

„Pavel Šultes dokud měl síly, tak hrál velice dobře. Vstřelil gól, což je pro útočníka skvělé. Milan Halaška se také trefil. Jen škoda, že nepřidal druhý, kterým by to pojistil. Pavel určitě ještě trochu potrénuje a bude přínosem pro náš tým,“ konstatoval Jaroslav Kolínek a na závěr odhadl, co očekávat od příštího zápasu v Čáslavi:

„Bude to těžký soupeř. Koneckonců stejně jako každý tým ve druhé lize. Pojedeme se tam poprat o dobrý výsledek, což znamená minimálně neprohrát.“

(dus)