I když mají Slezané na čele luxusní náskok, do jarních bodů jdou s pokorou. Opavské válečníky znovu povede velká klubová ikona, osmatřicetiletý obránce Jaroslav Kolínek, duše a srdce týmu. Sice už nemá kapitánskou pásku, ovšem i tak ho všichni považují za vůdce opavské smečky.

Fanoušci s napětím očekávají rozluštění postupového rébusu, ale také to, zda bude tento půlrok pro „Kolinse“ poslední v jeho hráčské kariéře.

Jardo, na čele máte luxusní náskok, jeho možné vůbec ztratit? A to i vzhledem k síle vašeho týmu…

Je pravdou, že jsme si v prvním půlroku vytvořili solidní výchozí pozici, neřešil bych nyní, zda bude deseti nebo třináctibodový. My se musíme soustředit už na první utkání, to vyhrát a tím se nastartovat. Opava patří do druhé ligy a já bych nejraději rozhodl už v polovině jara.

Pádem do MSFL jste si prodloužili zimní přípravu o měsíc. Neleze trénování na mozek?

My jsme tady od toho, abychom hráli. Za to, že jsme spadli do třetí ligy, si můžeme jenom a jenom sami. Určitě ale ta tříměsíční příprava se mohla projevit na psychice, nyní už je to ale pryč. V hlavách máme Brno. Očekáváme, že proti nám nasadí kluky z áčka, ale i tak si jedeme pro tři body.

Výsledky Opavy v přípravě budily místy rozpaky. Dostávali jste docela dost branek, a to i s relativně slabšími soupeři…

Na to já se nedívám, mám za sebou už spousty příprav. Raději budu prohrávat v přípravě, a ne v mistrovské soutěži. Zápasy v lize budou úplně o něčem jiném.

Může vůbec něco Opavu ohrozit v cestě za postupem?

Vůbec si nepřipouštíme, že by nás něco mělo zastavit, ale na druhou stranu je to sport. Velké týmy musí umět zvládat krizové situace. Všichni mají jasno o tom, co je ve hře. Jeden neúspěch nás nemůže odradit.

Takže ani série porážek Opavu nerozhodí?

Máme zkušené mužstvo, které se musí umět vyrovnat se vším. Podívejte se, na podzim jsme remizovali doma s Líšní, což nikdo nečekal, a pak přišla Břeclav a od té doby nikdo nepochyboval, kdo je v MSFL pánem.

Jardo, poslední otázka směřuje k vaší osobě. Bude tento půlrok vaším posledním v kariéře ve velkém fotbalu?

Je pravda, že s touto myšlenkou si pohrávám. V hlavě mám ujasněno, co chci dělat, ale definitivní rozhodnutí nechám na léto.