V opavském táboře panuje bojová nálada. „Chceme vyhrát, nic jiného nás nezajímá,“ říká za všechny kapitán Slezanů Jaroslav Kolínek.

„Dobře ale víme, že nás nečeká lehké utkání. Troufnu si říci, že bude těžší než to minulé, ono je vždy obtížné vyhrát za sebou dvakrát doma, věřím ale, že nám se to povede,“ slibuje kapitán Slezanů.

Jihlava vstoupila do letošní sezony výborně. Svěřenci Karola Marka mají na svém kontě zatím dvě vítězství a jednu remízu. „Mají kvalitní tým. Jejich hra je postavena na defenzivě. Podle mě i u nás budou hlavně bránit,“ míní Kolínek.

„Potřebujeme vstřelit rychle gól, který by nás uklidnil,“ doplňuje nejzkušenější muž opavské sestavy. Na Hradec Králové se Slezané dobře připravili a votroky zaskočili dobře propracovanými standardkami. „Na Jihlavu jsme pilovali také určité věci,“ pousmál se Kolínek a dodal: „Prozrazovat je ale nebudu.“

Opavský kapitán zápas s Hradcem Králové odehrál s velkým sebezapřením, což mnozí diváci ani nepoznali. Původně neměl vůbec nastoupit. „Měl jsem střevní problémy, ale chtěl jsem hrát. Nyní už je vše v pořádku,“ uzavřel Kolínek.

Zápas v Městských sadech má výkop v 17 hodin.

(rob)

Jihlava chce dnes v Opavě bodovat, a to možná i bez kanonýra Faldyny

FC Vysočina čeká další z řady těžkých utkání, v sobotu zavítá na hřiště slezského FC Opava, který v minulém utkání zdolal Hradec Kralové. Jihlava ovšem je také podpořena tříbodovým duelem se Slováckem.

„Čeká nás hodně těžký zápas. Opava hraje agresivní, zdravý fotbal. Takový trochu anglický styl,“ ví slovenský kouč, že jeho tým nečeká nic lehkého. V loňské sezoně měli oba týmy ve vzájemných soubojích vyrovnané bilance. Jedna výhra, jedna prohra.

Navíc vždy dokázali bodovat na domácím hřišti. V sobotu se ukáže, jestli se jihlavským fotbalistům podaří protrhnout toto pravidlo. „Mají velmi kvalitní útočníky a středovou řadu,“ připravuje své svěřence na sílu soupeře.

Karol Marko navíc nebude mít k dispozici pravého záložníka Martina Dupala, který si v zápase proti Slovácku natáhl stehenní sval a bude ještě minimálně dva týdny mimo hru. „Ohledně Gabriela se rozhodne dnes večer,“ dodal ve čtvrtek kouč. Brazilský obránce totiž dostal v domácím utkání červenou kartu a o jeho osudu rozhodne disciplinární komise. Na hřiště jdou jen ti nejlepší.

Jak se odrazily spekulace o odchodu Petra Faldyny v kabině? „Tak hráči se o tom určitě bavili, to je normální. Vždycky se vše řeší tak dva dny, teď už je to jen a pouze Petrova věc,“ pronesl stručně svůj názor dvaačtyřicetiletý lodivod, který nepotvrdil ani nevyvrátil, jestli bude nejlepší střelec druhé ligy figurovat v základní sestavě na sobotní utkání. „Já počítám s hráči, kteří jsou nejlépe připravení.“

(pal)