„Sezonu musím hodnotit velice dobře. Jednalo se zřejmě o historicky nejúspěšnější fotbalový ročník Kylešovic. V prvé řadě se nám podařilo postoupit z okresního přeboru. Potřetí v řadě jsme zvítězili ve Slezském poháru a v tom krajském jsme se probojovali až do finále, kde nás porazily Heřmanice,“ sumarizoval kouč Jaroslav Narovec.

„Uplynulý ročník nám ukázal, že otevřený fotbal a kombinační fotbal je správnou cestou k úspěchu. Dvacet zápasů letošní sezony jsme dovedli do vítězného konce, i když se pro nás nevyvíjely zrovna nejlépe, což se svědčí o našem hladu po vítězství,“ řekl Narovec a pokračoval: „Výborně pracovala ofenziva, nastřílených sedmaosmdesát branek je toho jasným důkazem a jen potvrzuje naši útočnou aktivitu.“

„V pohárech jsme mohli porovnat výkony s celky z vyšších soutěží a velmi nás potěšil fakt, že se s nimi můžeme rovnat. Ve finále Slezského poháru jsme porazili tým z krajského přeboru – Oldřišov 2:0. V Moravskoslezském poháru jsme vyřadili Krásné Loučky či Bohumín a prohráli jsme až ve finále,“ popisoval úspěšnou cestu poháry stratég Kylešovic.

„Myslím si, že letošní ročník nás odměnil tou prací, kterou tady čtyři roky děláme, obměnil se styl hry a složení mužstva, což přineslo kýžené ovoce.“

Kylešovice tak postoupily do I.B třídy skupiny A, jaké cíle má tedy kouč Jaroslav Narovec pro následující sezonu? „Dva nejslabší články soutěže spadly. Postoupili jsme do ní naopak my a Město Albrechtice, které má ve svém kádru několik fotbalistů z divize. Z béčkové skupiny byly do áčkové přeřazeny Suché Lazce.

Kdysi se říkalo, že skupina B je na úplně jiné úrovni než skupina A. Dnes už to podle mě neplatí a obě soutěže se postupem času vyrovnávají a nadcházející ročník nebude pro nikoho jednoduchý. Soutěže se nebojíme, věříme, že boj o záchranu se nám vyhne a my nebudeme hrát poslední housle. Chceme se v I.B třídě zabydlet a hned následující ročník bych rád zakončil někde ve středu tabulky,“ uzavřel Jaroslav Narovec.

Jan Šimek