Nicméně teď už Oldřišovští myslí spíše na to, co začne v březnu. Na jarní odvety a záchranu v soutěži.

Začali minulý týden

„Přípravu jsme začali minulý týden, přesně desátého ledna. V její první fázi budeme hlavně běhat v Městských sadech v Opavě, trénovat v tělocvičně v Oldřišově a na našem hřišti. Tréninky máme čtyřikrát týdně a příprava by měla vrcholit v polovině února,“ říká o zahájené zimní přípravě trenér Oldřišova Jaroslav Samson.

Ten neočekává v družstvu žádné zásadní změny. Už teď ví, že se musí obejít bez Romana Wichy, který bude po opakované operaci kotníku ještě nejméně půl roku mimo hru. Navíc Vojtěcha Jadrného drží pracovní povinnosti v Holandsku.

Trenér Samson sice připouští, že někteří hráči jsou zatím nejasní, ale nedává tomu velkou vážnost do té doby, než bude jasněji. Navíc se i rozhlíží kolem, kým případně tým doplnit: „Do přípravy s námi vstoupil dvacetiletý nadějný hráč z Olympie Bruntál Tomáš Kaup. Ten je u nás na testování a definitivní rozhodnutí padne na soustředění v Bruntále, které plánujeme na druhého a třetího března,“ říká o případném posílení týmu trenér Samson.

Jak už naznačil, Oldřišovští se chystají na soustředení. Na něm sehrají i dvě přípravná utkání s domácí Olympií a s Břidličnou. Přípravných duelů ale mají naplánovaných více. „Zatím máme v plánu sedm zápasů a generálku. Čtvrtého února by měl být první s Dolním Benešovem, pak přijde Slavkov, Suché Lazce, Bolatice a již zmíněná utkání na soustředění v Bruntále.

Desátého března si zahrajeme s Kobeřicemi a generálkou bude domácí měření sil se Štěpánkovicemi,“ dělá výčet přípravných zápasů trenér Oldřišova.

Pevně věřím, že přebor zachráníme

Pro Oldřišov bude jaro hodně náročné, ale ne neřešitelné. Spolu s Rýmařovem mají na chvostu tabulky pouze osm bodů, čtrnácté Janovice jen o tři více a Pustá Polom o další dva. Naděje na udržení v soutěži tu je tedy velká.

„Já vím, že to zní alibisticky a říká to každý, ale samozřejmě cílem bude záchrana soutěže. Přiznám se, že když některý z kolegů tvrdí, že jim nejde o postup, tak jsem jako na trní a ptám se, proč to tedy hrají. Já jako trenér pevně věřím, že pro Oldřišov krajský přebor zachráníme. I když jsme teď v tabulce úplně dole, na podzim jsme odehráli hned několik dobrých zápasů, které jsme si prohráli jen vlastní nedisciplinovaností.

Herní síla tu je, a i když tu kluci hrají jen pro zábavu a ne pro peníze, mají na to odehrát jaro lépe a zodpovědněji než podzim,“ shrnuje vize do pokračování krajského přeboru trenér Oldřišova Jaroslav Samson.