VELKÉ HOŠTICE – SLAVOJ BRUNTÁL 4:0 (1:0)

A povedlo se jim to mírou nebývalou. Domácí šli od počátku za vítězstvím. Už v 9. minutě se mohli radovat poprvé. Na centrovaný míč Marcela Pluschkeho od rohového praporku si v šestnáctce nejvýše vyskočil Daniel Pluschke a Hoštice se ujaly vedení. To však domácí fotbalisty jakoby na čtvrt hodiny ukolébalo. Přestali hrát aktivně a otěže na chvíli přebral Slavoj Bruntál. Hosté si vytvořili i několik náznaků šancí. Tu největší spálil bruntálský útočník v pětatřicáté minutě, když deset metrů před brankou špatně trefil míč a domácím svatyni minul. Poté se hra vyrovnala, ale až do přestávky nebyly k vidění větší příležitosti. I ve druhé půli mohli diváci sledovat vyrovnanou partii. Hru domácích oživil až příchod Lukáše Černína, který půl hodiny před koncem vystřídal Mocha. A právě po centru Černína, ten byl na hřišti sotva minutu, se podruhé trefil přesně Pěgřim. Zdaleka to ještě nebylo vše.

Za další čtvrthodinu utekl po levé straně Pěgřim, dal míč pod sebe na Černína, který našel volného Majera a Velké Hoštice vedly 3:0. Dvě minuty před koncem pak korunoval své představení Lukáš Černín. Vnikl do pokutového území, brankáři naznačil přihrávku, ten se pohnul a Černín uklidil balón s přehledem k první tyči branky Bruntálu. Dokonal tak vysoké domácí vítězství v poměru 4:0. „Bruntál rozhodně nebyl slabým soupeřem, hrál velice dobře, ale nám to tam naštěstí padalo,“ uvedl trenér Velkých Hoštic Aleš Rozsypal a pokračoval: „Pomohlo nám, že jsme se brzy ujali vedení. Pak nás sice hosté trochu přehrávali, ale dokázali jsme se z útlumu dostat. Rozhodující byl příchod Lukáše Černína. Podílel se na všech třech brankách ve druhém poločase. Oproti minulému zápasu, kdy jsme nehráli špatně, ale dopouštěli jsme se hloupých chyb, tentokrát jsme soupeře do výraznějších šancí nepustili,“ zakončil kouč Rozsypal.

Branky: 9. Pluschke D., 62. Pěgřim, 76. Majer, 88. Černín

Sestava Velkých Hoštic: Lefenda – Urban, Vrba, Janecký, Pluschke M. – David, Čavera, Majer (90. Tiec), Pěgřim (89. Janků) – Pluschke D., Moch (62. Černín).