„Pohronie je sice poslední. Beru to ale jako posun v kariéře. Přece jenom jedná se o profesionální klub z nejvyšší soutěže,“ řekl Deníku Lubomír Adler. „Bude to náročné. Jdu tahat tygra za ocas,“ podotkl dnes již bývalý trenér FC Hlučín.

Asistenta mu měl dělat Petr Samec, nakonec ale našel parťáka v Martinu Bittenglovi. Bývalý hráč Domažlic naposledy trénoval v Kanadě, a to v Richmondská asociaci, která má zastoupení ve všech mládežnických soutěžích, ve Vancouveru se díky týmu Whitecaps hraje i nejvyšší kanadsko – americká soutěž MSL „Je pravdou, že měl odejít se mnou na Slovensko původně Petr Samec, ale to nedopadlo. Nakonec jdeme Pohronie zachraňovat s Martinem Bittenglem, jenž se vrací z Kanady. Musím říci, že se na spolupráci s ním těším,“ svěřil se Lubomír Adler., který na lavičce posledního týmu nahradil Pablo Villara.

Pohronie je v tabulce na posledním místě. Na barážovou příčku ztrácí pět bodů, na přímou záchranu pak bodů šest. „Určitě je to hratelné. Musíme chytit začátek, to je klíč k úspěchu. Hráči si musí hned nabrat sebevědomí,“ podotkl Adler. „Naším cílem je se i vyhnout baráži,“ řekl.

Přípravu na jaro začne Lubomír Alder se svým týmem pátého ledna. „Máme měsíc na přípravu, což není moc. Mám na mysli i vzhledem k změnám v kádru, kterých nebude zrovna málo,“ poznamenal Lubomír Adler. K možným posílení řekl: „Máme vytipované i české fotbalisty a také i hráče z nižších soutěží.“ Jedním z fotbalistů, který by se mohl zapojit do přípravy slovenského týmu je i opavský záložník Oliver Putyera.

I když bude Lubomír Alder pracovat na Slovensku, Hlučín sledovat bude. „Podzim v Hlučíně nebyl špatný. Klukům budu dál fandit. Hlučínu chci taky poděkovat, za to, že mi nebránil v odchodu,“ zakončil.