„Budu pracovat v naší firmě, která se zabývá distribucí léků,“ vysvětlil Jiří Bartl. „Nabídky k trénování jsem sice měl, ale rozhodl jsem se jinak,“ doplnil Bartl. V souvislosti s jeho osobou se spojovala i Opava, kde měl zastávat funkci sportovního ředitele.

„Také se ke mně doneslo, že bych do Opavy měl jít, ale nikdo se mnou nejednal,“ přiznal Bartl. Vzhledem k jeho schopnostem a umění pracovat s mládeží by byl pro opavský klub velkou a zřejmě i vítanou posilou.

Majitel FC Hlučín Lumír Kot nyní intenzivně hledá za Bartla náhradu. „Jirka mi sedl nejen jako trenér, ale i jako člověk. Pracovat s ním byla radost. Jeho rozhodnutí respektuji, třeba se v budoucnu ještě někdy potkáme. Dokázal náš celek zvednout, zabudovat do něj bezejmenné hráče,“ řekl Lumír Kot, jehož Hlučín obsadil ve druhé lize poslední místo, ale na jaře se prezentoval sympatickými výkony.

O tom, kdo Bartla na lavičce Hlučína nahradí, se v současné době jedná. „Volných trenérů je spousta, někteří se i sami nabízejí. Já už jsem své favority oslovil, v nejbližších dnech chci mít jasno,“ podotkl Lumír Kot. Nejraději by byl, pokud by tým v MSFL vedl jeden z dvojice Jan Baránek a Pavel Hajný.

„Honza je z regionu, umí pracovat s mladými, určitě by se Hlučínu hodil. Ani Pavlu Hajnému není práce s mladými hráči cizí, oba byli osloveni,“ řekl Kot Jan Baránek momentálně vede dorostenecký celek Baníku, Pavel Hajný je bez angažmá.

Změny se dají čekat i v hráčském kádru. Kromě hostujících hráčů jsou na odchodu Dan Bartl s Lukášem Bartošákem. „Na oba máme nabídky z ligy. Totéž platí i u Petra Bogdaně,“ dodal Kot.