Dřívější opora opavských barev startovala v dresu klubových zasloužilců již podruhé. Loni ještě působil v roli sportovního manažera v prvoligovém Zlíně. Jenže rok se s rokem sešel a věci se mají úplně jinak.

„Momentálně nemám žádné trvalé působiště. Během roku se o mě některé kluby zajímaly, ale vždycky to tak je - když se hledá třeba nový trenér, existuje určitý okruh lidí, kteří jsou v hledáčku. Potom již ale hrají vlivy, tak trochu „politické“. Kdo koho víc doporučuje apod. Doufám, že se na nějaké ligové místo vrátím. Uvidíme, co přinesou další dny.

V současnosti není v dohlednu žádné angažmá, takže si mohu naplno užívat svátků. Každopádně upřednostňoval bych návrat do působiště, kde jsem strávil delší čas a mám tam nějaké dlouhodobější vazby,“ uvedl Bartl, který byl s celou akcí spokojen: „Především se jedná o setkání s bývalými spoluhráči, ale i s lidmi, kteří opavský fotbal dlouhou dobu drží.

S fanoušky, kteří se chodili dívat ještě na mě za dob, kdy jsem oblékal dres Opavy. Potkal jsem se zde s kluky, se kterými jsme hráli ve Vítkovicích. Pokavad jsem schopen běhat po hřišti, rád se podobných exhibic účastním.“

Po odehrání dvou ročníků kylešovické vánoční exhibice se nabízí možnost srovnání, ale ono to bude asi pořád hlavně a především o vzpomínkách, legraci a skvělých zážitcích. „Určitě. Jde to vidět i na zájmu lidí, kterých zde bylo více než loni, přestože se musí dodat, že před rokem byla strašná zima díky silnému, mrazivému větru. Nepřijdou zkrátka jen bývalí fotbalisté, ale tato možnost přivábí i místní fotbalové příznivce, kteří se podívají, kdo jak vypadá. Popřípadě, kdo jak přibral (smích – pozn. red.).

Jednoznačně je pouze dobře, jestliže bude tato tradice pokračovat. Utkání se hraje ve vánoční atmosféře, čemuž odpovídá i velmi přátelská nálada,“ pokračoval nyní již bývalý zlínský funkcionář.

No, a když již Jiří Bartl tak trochu nakousl vánoční období, nelze se nezeptat, jak vlastně slaví tento sváteční čas on sám? „Svátky trávím střídavě aktivně, ale i pasivně. Chodím si zasportovat. Relaxačně si zahrát fotbal nebo vyrazím na procházku, ovšem také se někdy podívám na televizi a odpočívám,“ odhalil.

Po mnoha letech znovu nastoupit v opavském dresu musí v bývalém fotbalistovi vyvolávat určité emoce. Po otázce, zda by se Jiří Bartl ještě vrátil k aktivní kariéře, však přišla i poměrně jasná odpověď. „Roky jednoduše člověk nezastaví. Taková ta dynamika či rychlost, to je dnes moderní trend a díky tomu se vytrácí technika.

Tohle je celorepubliková záležitost. Můžeme si všimnout, že pokud se české mužstvo dostane na evropskou scénu, tak trošku pokulhává. Podle mého má však dnes mládí zelenou,“ uzavřel.

(dus)