Ještě v minulé sezoně pomáhal Hlučínu udržet druhou ligu. Nyní už hraje za podstatně prominentnější klub této soutěže. „Bavil jsem se s některými kluky z Hlučína. Vím, že Slavia ukončila spolupráci. Snad by tam měl přijít někdo jiný. Doufám, že se jim záchrana podaří. Mají těžkou pozici. Jsou poslední. Budou hrát mladí hráči.

Hlučínu držím palce, ať to dopadne jako minulý rok,“ prozradil Jiří Dobeš.

Byť v Hlučíně prakticky neustále bojoval o záchranu, vzpomínky na toto angažmá podle jeho slov budou veskrze kladné. „Bylo fajn, že jsem mohl hrát. Podmínky třeba nebyly až takové. To však pro mne nerozhodovalo. Vyjma některých věcí na toto angažmá vzpomínám rád,“ pokračoval zlínský záložník.

Hlučínský celek doznal během posledních měsíců znatelných změn. Posiloval právě o některé fotbalisty z rezervy Zlína. Před startem této sezony se s klubem rozloučil i Dobeš. V čem spočíval hlavní důvod? „To je otázka spíš pro trenéra. V Hlučíně jsem se nedomluvil. Ozvali se mi ze Zlína, jestli bych nechtěl působit tady. Kývl jsem, protože Zlín je můj domov,“ konstatoval.

Návratu přihrával určitě také fakt, že zde působí i jeho bratr Roman. Nyní již na Hlučín naráží Jiří Dobeš jako na svého soupeře: Bývalý hlučínský záložník naskočil do přípraváku s Opavou až na poslední půlhodinku. Na luhačovickém trávníku zvítězil Zlín 3:1.

V aktuálně šestém týmu druholigové tabulky panuje velká konkurence. Alespoň ve spojitosti s pátečním utkáním bude trenér Zlína Marek Kalivoda Dobeše nasazovat především z lavičky náhradníků. „Soudě i podle dnešního duelu, nejspíš začnu na lavičce. Mám ale ještě dva týdny a budu se snažit, abych se prokousal do základní sestavy,“ vysvětloval.

Zlín duel vyhrál, avšak nebýt zbytečné hrubice Petra Cigánka, mohla z toho být klidně remíza. Možná i vítězství Opavy, která ve druhé půli přitlačila na pilu a před poslední čtvrthodinou zápasu vyrovnala na průběžných 1:1. V závěru ale soupeřovo mužstvo vsítilo další dvě branky.

„Začínáme za dva týdny, takže vše ladíme. Zápas pro nás velmi důležitý, abychom si zvedli sebevědomí. Výsledkově jsme utkání zvládli. Kombinačně to ale ještě není ono,“ mínil Jiří Dobeš a dále se věnoval stavu hrací plochy.

Pro Zlín šlo podobně jako pro Opavu o první letošní seznámení s přírodní trávou: „Je to fyzicky náročnější. Hluboké bahno. Člověk tahá nohy. Oproti umělce jde o diametrální rozdíl.“

Petr Dušek